Rádi si přijedeme zahrát do Vašeho divadla, klubu, spolkového domu, sokolovny či jiného prostoru. Neváhejte nás kontaktovat na telefonu 733 302 056 nebo mailu ds-zumpa@seznam.cz a určitě se domluvíme. Aktuálně Vám můžeme nabídnout tato představení:


Mel Calman: Srdeční slabost

Komediální inscenace z nemocničního prostředí
Henry Fletcher žije v zapadlé západní části Londýna. Je to bonviván – miluje ženy, jídlo a dobrou hudbu. Do jeho života však vstupují zdravotní problémy a ocitá se opět v nemocnici. Při návštěvách jeho bývalé ženy dochází k vnitřnímu souboji, kterému vévodí jeho skomírající tělo.

Hrají: Robert Kotál Kunesch, Jan Čížek, Ondřej Zabilka, Roman Solčány, Ida Balusková, Anna Matějovská

Režie: Jakub Pilař

Délka představení: 65 min. bez přestávky


Pavel Kohout: Sex

Komediálně dramatická amoleta o jednom (posledním) dějství.
Sextet partyzánů v zemljance v pražské Stromovce. Příprava zásadního činu, hesla, hlídky, konspirace, amádová furniklovice na rušně – a slova, slova, slova.
„Vážení, já bych si taky radši vařil nebo si psal nebo si chodil pozdě, ale když budem vařit, psát a chodit pozdě všichni, tak ten vlak nevyhodíme nikdy!“

Představení vzniklo společnými silami divadelních souborů – Ochotnický spolek ŽUMPA, Divadlo Máj Praha, Divadelní soubor Ragueneau a Divadelní soubor Hraničář Rumburk

Hrají: Jiří Jahoda, Jakub Pilař, Martin Kozák, Roman Solčány, Robert Kunesch, Miroslav Řebíček/Luděk Fuxa, František Tvaroha

Režie: Jaroslav Kodeš j.h.

Délka představení: 70 min. bez přestávky


Jakub Pilař: Po lese

Pohádka pro děti od 3 do 7 let
Loutková inscenace Po lese je výtvarně vyladěný pohádkový příběh o cestě mladého myslivce Otíka a lesní víly za záchranou jejich domova – lesa. Les je jedno z nejcennějších míst, které máme. Je důležitý nejen pro nás – lidi, ale také pro zvířátka, které v něm žijí. Pomůžete našim hlavním hrdinům? Navštivte naši další letošní novinku!
Inscenace je interaktivní a děti se v ní seznámí nejen se základními principy divadla, ale také si mohou společně pohrát. Po skončení představení následuje třicetiminutová hernička.

Loutkář……………. Jakub Pilař

Délka představení: 35 min. (+30 min. herna)


Jakub Pilař: Vitamínová pohádka

Pohádka pro děti od 3 do 8 let
Vitamínová pohádka využívá princip tzv. bramborového divadla. Staré loutkářské techniky, která vznikla v 16. století v Itálii. Tato plebejská a méně náročná alternativa loutkového divadla nám přišla jako vhodný prostředek k prvnímu seznámení se s principy loutkového divadla. V naší inscenaci jsou jako loutky využívány nejen brambory ale i další zelenina a ovoce.
Král si neví rady, jeho království je sužováno kouzly zlého Hraběte Fritola. Navíc chce tento padouch ruku princezny. Je povolána armáda a stateční princové, nikdo z nich si však s Fritolem neví rady. Najde se v podzámčí někdo kdo království a princeznu zachrání?

Loutkář……………. Jakub Pilař

Délka představení: 40 min.


Kazimír Lupinec & Co.: Píseček

Jednoaktová komediální bábovička
Nezvládáte výchovu svých dětí? Uklidníme vás vědomím, že v tom nejste sami. Zkušení rodiče si z modelových situací odnesou kromě užitečného know-how i odbornou psychologickou vzpruhu. Připravující se rodiče dostanou šanci ujasnit si, zda by nestačilo pořídit si domácího mazlíčka. Ostatním nabízíme střet civilizací, násilí a závěrečnou katarzi – to vše na písečku.

Hrají: Iveta Kohoutová, Ota Kohout, Anna Matějovská, Filip Hecl, Tereza Hamborská, Ondřej Zabilka

Režie: Jakub Pilař

Délka představení: 55 min. bez přestávky


Václav Havel: Audience

Tragikomické absurdní drama
Historický exkurz do doby „dávno minulé“, do doby, která již neexistuje a tudíž se stává něčím jako science-fiction. Nebo ne? Navštívíme zákoutí pivovaru, kde si sládek jednoho dne předvolá na kobereček svého poněkud komplikovaného podřízeného Vaňka. Ztratíme se na okamžik v minulém čase jako v pohádce, v níž jeden koulí, druhý přikuluje a vedoucí to všechno bedlivě sleduje, abychom se opět šťastně vynořili. Někdo se zasměje, jiný zanadává, některý polituje, ale všichni si dáme pivo, protože „u nás pijeme pivo všichni!“.

Sládek…………………………………. Martin Kozák
Ferdinand Vaněk……………….. Jakub Pilař

Délka představení: 50 min. bez přestávky

Inscenace je uváděna jako scénické čtení


O princezně, která neuměla počítat

Pohádka pro děti od 5 let
Znáte někoho, kdo má potíže s počítáním? Autorky – učitelky – ano. Takto vznikla krátká loutková pohádka o princezně Johance, které počítání nejde. Pohádka je určena zejména pro děti od 5 do 7 let, které se počítat učí a jistě princezně i během představení poradí. Pomáhat bude v pohádkovém světě kdekdo – vodník, paní učitelka, pan král, jeden nafoukaný princ a také rytíř Želízko.
Povede se jim naučit princeznu alespoň základy matematiky? Komu to půjde nejlépe? Jde princezně ve škole něco jiného? Nechte se překvapit.

Loutkáři……………. Marcela Polanská, Alena Magulová, Ondřej Zabilka

Délka představení: 30 min.


Jakub Kolár: Klub

Jednoaktová tragikomedie
Přijměte pozvání do bašty malomocných, klubu odhozených mužů, místa, kterému se snažíme vyhnout a přesto je tak blízko nám všem. Klub je ve své iluzivnosti rozmazaný a zastřený, přesto však odhaluje naše nejhorší vlastnosti a činy. Je možné na takovém místě najít spřízněnou duši, nebo dokonce svoje druhé já? A pokud ano, jsme v tomto místě iluzí a znejistění schopni vidět své a cizí skutky dostatečně ostře? Uvidíme… VAŠI MUŽI

Lingvista……………….. Martin Kozák
Buldozer……………….. David Draxler
Stevard…………………. Jan Čížek

Režie ………………. Jakub Pilař

Délka představení: 40 min. bez přestávky