Kahan

6. ročník se uskutečnil v Lidovém domě v Nučicích 11. a 12. října 2019

Velice děkujeme všem divákům, kteří zavítali na Nučický Kahan. Letošní návštěvnost bylo rekordní a za dva dny navštívilo Lidový dům přes 700 milovníků divadla. Pevně věříme, že si každý z návštěvníků přišel na své a že se budeme společně vídat v Lidovém domě u dalších představení. Váš zájem nás nesmírně motivuje a již několik málo hodin po skončení letošního ročníku jsme začali plánovat podobu toho dalšího.
Velice rádi přijmeme také vaše podněty či postřehy, které nám můžete psát na Facebookový profil či na mail ds-zumpa@seznam.cz Děkujeme

Vítězem divácké ankety a držitelem putovní ceny permoníka Maňase se stalo Kočovné divadlo Ad Hoc a jejich představení Il Congelatore Zmrazovač.

Fotografie z přehlídky jsou dostupné zde

Program Nučického Kahanu 2019:

Pátek 11. října – představení pro školy (veřejnost vítána)

10:00 a 12:00 – Divadlo Radar/HrobesoOstře sledované vlaky

Divadelní adaptace novely Bohumila Hrabala. Výpověď kluka, který ohledává vlastní dospělost a kterému chybí už jen krůček, aby do ní vstoupil… a který ho nakonec skutečně udělá. Bohužel ve chvíli, kdy doba „vymknuta ze svých kloubů šílí“, jak by řekl jeho vrstevník Hamlet v docela jiném příběhu, zato s víc než podobnými pocity.

Pátek 11. října – zahajovací představení

20:00 – Kočovné divadlo Ad HocIl Congelatore – Zmrazovač

Legendární operní komedie z mafiánského prostředí, která se od svého uvedení v roce 2013 dočkala více než dvou stovek repríz. Autor libreta Jan Duchek velmi vtipně přepsal texty slavných operních árií do češtiny a věřte, že budete z divadla odcházet se zničenou bránicí a úsměvem od ucha k uchu. Současně budete svědky úžasných pěveckých výkonů, které pravděpodobně nemají na amatérských scénách obdoby.

Sobota 12. října – dopolední program pro děti

9:45 – Divadlo TOY MACHINEPověsti české

Loutkové představení, ve kterém se dozvíte, jaké to bylo žít v dobách Praotce Čecha. Byl Bivoj jak párátko? Libuše jen krásná? Jak vysoko musel Šemík vyskočit přes Vyšehradské zdivo a umí koně chodit po dvou? Ano otázek je mnoho, avšak není proč si zoufat. Prastaré archivy vydají svá tajemství…

10:30 – Kreativní dílny pro děti

11:30 – Divadelní soubor Tři boty (ZŠ Třebotov)Samí známí

Divadlo poezie – Pásmo Fryntových a Morgensternových veršů hrané žáky prvních a druhých tříd odpovídá poetice veršů. Největšími přednostmi tohoto představení je hravá práce s textem, rytmem a pohybem. Mladí herci a herečky využívají nabídnuté texty ke hře a spontánnímu dětskému projevu, ze kterého čiší optimistické poselství o radosti z pobývání na tomto světě.

Sobota 12. října – program pro dospělé

13:00 – Ochotnický spolek ŽUMPAKlub (premiéra)

Přijměte pozvání do bašty malomocných, klubu odhozených mužů, místa, kterému se snažíme vyhnout a přesto je tak blízko nám všem. Klub je ve své iluzivnosti rozmazaný a zastřený, přesto však odhaluje naše nejhorší vlastnosti a činy. Je možné na takovém místě najít spřízněnou duši, nebo dokonce svoje druhé já? A pokud ano, jsme v tomto místě iluzí a znejistění schopni vidět své a cizí skutky dostatečně ostře? Uvidíme… VAŠI MUŽI

14:10 – Divadlo MájLeon, příběh chlapce

S použitím motivů malého prince vypráví divadlo Máj příběh, který se dotýká tématu tak věčného jako lidstvo samo. Vztah dětí k rodičům, ale hlavně vztah rodičů k dětem. Vztahy jsou něco, co tu zůstane i když vyřešíme všechny hmotné problémy světa. Vztahy jsou jako oheň. Hodně záleží na tom, jak je člověk používá – zda jimi hřeje nebo pálí.

15:20 – Taneční studio LightBylo nás pět (změna programu)

Povinná školní četba Poláčkovy knihy Bylo nás pět je pro dnešní děti nudná už jenom proto, že je povinná a sto let stará. Oblečení, zvyky, čeština a hry kluků a holek v knižní předloze vypadají pro současné čtenáře starobyle a nudně. Ale co se s takovými názory dětí stane, když si na motivy knihy Karla Poláčka začnou hrát?
Nejsou náhodou děti pořád stejné? Jsou radosti kluků a starosti holek i dnes taky takové? „ A když oni jsou takoví – my budeme taky takoví!“ Pročež jsme rádi, že Karla Poláčka máme!

16:30 – Divadelní studio D3Srnky

Hořká komedie o outsiderech a jejich ženách… ženách??? Dirigent, jemuž po autonehodě transplantují oční víčka… mykolog trpící gigantismem… vynálezce čili autor penalty v boxu… úředník finančního úřadu, jenž touží po vztahu se ženou. Jedna noc, která je svede dohromady, a srnky, které se objeví bůhvíodkud a bůhvíjak – a chtějí bůhvíco…

18:00 – Kámoš drámošDekanémor

Krátká a úderná kramářská píseň, příběh o neúprosném osudu a také něco málo o neopatrné lásce a zkaženém dechu…Dekanémor není jenom lék na neduhy a obtíže všeho druhu, je to také komedie pro širokou škálu diváků, a především jedinečná možnost, jak vstřebat a třeba i pochopit věčnou náladu a poetiku souboru Kámoš Drámoš.

18:50 – AdeladlaSlam poetry

Slam poetry je performativní žánr poezie, který vznikl v 80. letech v Americe jako opozice vůči nudným autorským čtením. Adéla Hrdličková vystupující pod pseudonymem Adeladla je pražská rodačka a studentka estetiky na filosofické fakultě. Slamuje tři roky a jako jedna z mála žen to dotáhla až na mistrovství republiky. Jedinečná je tím, že umí střídat improvizace s pevnými texty a nezapře teatrální projev, který její vystoupení rozhodně odliší od nedělní chvilky poezie. Na Nučickém Kahanu jste ji už mohli vidět vystupovat s improvizačním týmem Improti.

20:00 – Společnost bloumající veřejnostiPokrevní bratři

Jak si poradí s normálním životem v přiděleném bytě dva chlapíci, kteří doposud žili v ústavu? Divadelní adaptace známého norského dramatika Axela Hellsteina je nejen plná komických situací, ale i překvapivých zvratů, se kterými si oba protagonisté budou muset poradit. Jejich přátelství je ale silné a společně dokáží ledacos.

21:30 – Vyhlášení vítěze divácké ankety


Plakát ke stažení a sdílení – děkujeme


Šestý ročník přehlídky se uskuteční za finanční podpory Ministerstva kultury a Středočeského kraje

Ministerstvo kultury ČR

Středočeský kraj


Za mediální podporu akce děkujeme internetovým portálům amaterskascena.cz, nasregion.cz, kudyznudy.cz, atlasceska.cz, informuji.cz a obci Nučice
Článek o Nučickém Kahanu vyšel na divadelním portálu Amatérská scéna – čtěte zde, v Pražském deníku – čtěte zde a také v Nučickém zpravodaji – čtěte zde

Nučice

nasregion.cz

amaterskascena.cz

prazskydenik.cz


Kudyznudy.cz - tipy na výlet atlasceska.czInformuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR


Děkujeme také obcím Chýně, Hostivice, Tachlovice a Mezouň za velkou míru ochoty při pomoci s propagací akce