Kahan

8. ročník se uskuteční v Lidovém domě v Nučicích v termínu 7. – 9. října 2021

Program divadelní přehlídky Nučický Kahan je hotový. Letos se opět můžete těšit na program plný toho nejlepšího z amatérské divadelní tvorby.
Nučický Kahan je třídenní přehlídka a část programu bude věnována představením pro žáky základních škol v okolí.

Program Nučického Kahanu 2021:

Čtvrtek 7. října – představení pro školky

10:00 – Ochotnický spolek ŽUMPA – Vitamínová pohádka
Král si neví rady, jeho království je sužováno kouzly zlého Hraběte Fritola. Navíc chce tento padouch ruku princezny. Je povolána armáda a stateční princové, nikdo z nich si však s Fritolem neví rady. Najde se v podzámčí někdo kdo království a princeznu zachrání? Uvidíte v naší nejnovější pohádce a prvním Žumpáckém pokusu o loutkovou pohádku.

Čtvrtek 7. října – večerní představení

19:30 – Divadlo RefektářCo není přece je
Komedie o tom, co vše způsobí jedna chyba. Protože chybovat je lidské, ale nepřiznat chybu ještě lidštější. A udělat z omylu pravdu je práce vskutku umělecká a tvůrčí.
Podle hry Ludvíka Aškenázyho C.K. STÁTNÍ ŽENICH upravila Marie Kotisová.

Pátek 8. října – představení pro školy

10:00 a 12:00 – Divadlo Radar/HrobesoOstře sledované vlaky

Divadelní adaptace novely Bohumila Hrabala. Výpověď kluka, který ohledává vlastní dospělost a kterému chybí už jen krůček, aby do ní vstoupil… a který ho nakonec skutečně udělá. Bohužel ve chvíli, kdy doba „vymknuta ze svých kloubů šílí“, jak by řekl jeho vrstevník Hamlet v docela jiném příběhu, zato s víc než podobnými pocity.

Pátek 8. října – zahajovací představení

19:30 – Divadlo Jesličky Josefa TejklaKupé story
Ve vlakovém kupé se potká mladý student, studentka, právník a trestanec. Tak začíná divadelní anekdota Divadla Jesličky Josefa Tejkla z Hradce Králové.

Sobota 9. října – dopolední program pro děti

10:00 – Buchty a loutkyNorská pohádka
Pohádka o princi zakletém v medvěda a dlouhé cestě k jeho vysvobození. Na motivy norské lidové pohádky „Na východ od slunce na západ od měsíce“, kterou v polovině 19. století zaznamenali Peter Christen Asbjørnsen a Jørgen Moe. Neštěstí, ani štěstí není trvalé… Příběh dívky, kterou rodiče chtiví bohatství vydají medvědovi.
Od dob svého vzniku, kdy Buchty a loutky rozvířily vody českého loutkového divadla svými dnes již kultovními inscenacemi jednoznačně patří k divadelní špičce nejen v Čechách, ale i za hranicemi.

Sobota 9. října – program pro dospělé

14:00 – Divadelní spolek Pik-ArtGeriho šuplíky
Příběh z místa, které opravdu existuje….
Nebraska (US) Halsey – 76 obyvatel, 94 % bílá rasa, Jewett Avenue 507, Sandhills market.
Pohled do života a snů obchodníka Geriho Smithe, jeho zákazníků a přátel.

15:20 – Kámoš DrámošKdekrademor
Představení je volným pokračováním úspěšné hry Dekanémor, která je hrána již bezmála tři roky. KDEKRADEMOR vznikal adaptací třech Boccacciových příběhů a pohráváním si se žánrem commedia dell´arte a pouličního divadla. Herecká společnost přijíždí i do vašeho města, aby vám představil příběhy o lásce, hamižnosti, ošklivosti, ale především léku na všechny neduhy světa. Co se ale stane pokud bude dobře secvičená reklamní mašinérie narušena?

16:30 – ImprotiStrašlivej nučickej mord
Ta hrůzná zpráva přišla jako blesk z čistého nebe. V jinak poklidné obci Nučice se stala brutální vražda! Začíná vyšetřování. Policie má několik podezřelých, vrah je ale jenom jeden! Odkryjte s námi příběh, který se v Nučicích odehrál. Improvizovaná longforma, detektivní show a velká hádanka, na kterou nám odpovíte vy, diváci! Všechno, co uvidíte, vznikne na místě. My si nepřipravíme nic než jednu ubohou imaginární mrtvolu.

18:00 – BrambůrkyCvičme v rytme
Welcome back!
Hubnutí je proces, kdy se snižuje celková tělesná hmotnost jedince. Kalorie (značka cal) je jednotka energie, která se v praxi objevuje hlavně při vyjadřování energetické hodnoty potravin.Nadváha a obezita jsou definovány jako „abnormální nebo nadměrné hromadění tuku, které může poškodit zdraví“.
K večeři jsem snědla celou zmrzlinu.
WORKOUT COMPLETED.

19:30 – Divadlo V.A.D.Úl
Hra Úl je komediální sondou do ročního fungování jedné základní organizace Českého svazu včelařů. Ve smyslu hudebního ronda se střídá refrén spolkových schůzí s dějem na jednotlivých stanovištích. Jsou včelaři něčím specifičtí, nebo představují běžný vzorek populace? Jací jsou vlastně a co mají společného lidé a včely? A vejdou se všichni do úlu?

21:15 – Vyhlášení vítěze divácké ankety


Plakát ke stažení a sdílení – děkujeme


Velice oceníme když svoji účast potvrdíte také v oficiální události a pozvete také své kamarády a známé.


Další informace o Nučickém Kahanu se brzy dozvíte také z rozhovoru pro portál divadelník.cz


Osmý ročník přehlídky se uskuteční za finanční podpory Ministerstva kultury.

Ministerstvo kultury ČR


Činnost našeho spolku trvale finančně i materiálně podporuje Obec Nučice.
Nučice


Kudyznudy.cz - tipy na výlet atlasceska.czInformuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR


Děkujeme také obcím Chýně, Hostivice, Tachlovice a Mezouň za velkou míru ochoty při pomoci s propagací akce