• Ne
  23
  Čvn
  2024

  Sluncomrak (pohádka)

  10:30Lidový dům Nučice

  Přijďte na pohádku Sluncomrak od Divadla Máj

  Na závěr letošní divadelní sezóny jsme pro vás připravili pohádku Sluncomrak od Divadla Máj z Prahy. Přijďte do Lidového domu Nučice v neděli 23. června od 10:30.

  Sluncomrak - Tajemná kupa na jevišti skrývá svět, kde kytky tančí, ptáci swingují, včelka bzučí a jedno telátko objevuje život. Připojte se k pohádkovému dobrodružství Sluncomraka, kde se humor, hudba a každodenní „překvapení“ podílí na koloběhu života. Pro malé diváky i jejich rodiče – příběh o růstu, lásce a věčném obnovování. Autorský pohádkový příběh s živými coververzemi známých melodií

  Délka představení 30 minut + následuje herna. Vhodné pro děti od 3 let.
  Vstupné dobrovolné

 • So
  21
  Zář
  2024

  Chýňská loutka

  10:00ZŠ Chýně, Bolzanova 800

  Třetí ročník festivalu loutkářských souborů CHÝŇSKÁ LOUTKA

  Srdečně vás zveme na další ročník loutkového festivalu Chýňská loutka. Uskuteční se v sobotu 21. září v aule ZŠ Chýně (případně v přilehlé sportovní hale). Pro děti budou připravena tři loutková představení od renomovaných loutkářů a také výjimečné představení nového cirkusu.

  Vstupné dobrovolné


  PROGRAM:
  10:00 - Divadlo Toy machine - Jak slon dostal chobot
  14:00 - Loutkářský spolek Před Branou - Jablko spadlo
  14:45 - výtvarný a animační workshop
  15:30 - Divadlo B - Malá mořská pohádka
  17:00 - Bratři v tricku - Pošťáci

  Informace k představením:
  Jak slon dostal chobot - Pohádkový příběh na motivy R. Kiplinga o malém zvědavém slůněti, vypráví o tom, jak sloni k chobotu přišli.Za dávných časů žilo zvědavé slůně, které se stále vyptávalo, tak jako všechny děti, na věci kolem sebe. Zvířátka už nevěděla, jak se jeho dotěrných otázek zbavit, a tak když se slůně zeptalo, co mívá krokodýl k obědu, poslali ho, aniž by si uvědomovala možné nebezpečí, ať se ho zeptá samo. A tak se slůně vydává na dobrodružnou cestu. Putuje napřič celou Afrikou, aby zjistilo odpověď na svou otázku.

  Jablko spadlo - Každý rok na podzim, když uzraje a spadne jablko, zvířátka se sejdou a společně vaří jablečné pyré, pečou štrůdl, zpívají, oslavují letošní úrodu a tráví společný čas před zimním spánkem. Vždycky se na toto veselí moc, moc těší! Tak tomu bylo doposud...Jenže tentokrát se i do světa zvířátek dostaly současné trendy a vymoženosti moderní doby, kterou děti dobře znají ze světa lidí...Autorská pohádka Petry Benešové a Zdeňka Turka inspirovaná moderní dobou, kdy každý může uzavřením se do vnitřního světa nejen virtuálního, také něco důležitého ztratit. A to přeci nechceme. Byla by to škoda...

  Malá mořská pohádka - Příběh o touze jedné malé mořské víly. A taky o touze všeobeně. A také o tom, jak drahé může být, získat nesmrtelnou duši. A o tom, že je krásné být člověkem. Evelína se nemůže dočkat svých patnáctých narozenin, kdy se bude moct poprvé podívat do světa lidí. Ale jaké nečekané touhy a potíže sebou splnění tohoto přání přinese, o tom se ji ani nezdálo. Povede se jí získat princovo srdce či nesmrtelnou duši? Bude Evelíny srdce natolik čisté a statečné? To se dovíte v Malé mořské pohádce.

  Pošťáci - Uskupení Bratři v tricku, patří ke špičce na poli nového cirkusu. Václav Jelínek a Adam Jarchovský jsou jedni z nejvýraznějších artistních umělců v České republice a pravidelně se účastní všech významných festivalů a přehlídek pouličního a novocirkusového divadla nejen u nás ale i po celé Evropě.

  Festival je finančně podpořen obcí Chýně.