• Ne
  16
  Led
  2022
  Ne
  20
  Úno
  2022

  Pomoc s vydáním divadelní publikace

  Lidový dům Nučice

  Jedním z hlavních vrcholů oslav 20 let Ochotnického spolku ŽUMPA bude vydání publikace, která mapuje dvě dekády našeho divadelního snažení. Tisk a vydání publikace je velmi nákladné. Proto jsme se rozhodli pokusit se finanční prostředky vybrat formou veřejné sbírky, tzv. crowdfundingu. Od 16. ledna navštivte stránku naší kampaně na portálu Donio.cz a vyberte si některou ze zajímavých odměn. Věříme, že právě publikace o našem divadelním souboru je něco, co nemůže ve vaší knihovně chybět! Velice děkujeme za podporu!

  Na co vybrané peníze použijeme

  Vybrané finanční prostředky budou v plné míře využity na tisk publikace. Za cílovou částku se dá vytisknout přibližně 100 ks publikace formátu 25×25 cm v pevné vazbě na kvalitním papíře (druh vazby V8). Kniha bude oficiálně pokřtěna a distribuována na oslavách výročí dvaceti let od uvedení naší první inscenace Komu zvoní mobil?, které se uskuteční v Lidovém domě v Nučicích 22. a 23. dubna 2022.
  Poté bude dostupná při našich představeních a také na výdejních místech, jejichž seznam bude brzy zveřejněn. Samozřejmostí je také případné zaslání na poštovní adresu.

 • 21
  Led
  2022

  Přiznání - domácí repríza

  19:00Lidový dům Nučice

  Repríza inscenace Přiznání na domácí scéně

  Může být ústředním tématem divadelní hry něco tak přízemního, jako je vyplňování daňového přiznání? Základem hry je prostý, leč originální nápad: použít „daňové doklady“ jako klíč k vyprávění životního příběhu.

  Ben Edwards (v hlavní roli Jakub Pilař) vyplňuje poprvé daňové přiznání. Probírá se proto účtenkami, jež za celý rok nashromáždil. Každá z účtenek mu zároveň připomene určitou událost nebo situaci, kterou v uplynulém roce zažil. Z původně mechanické účetní operace, jakou je bilancování příjmů a výdajů, se tak rázem stává intimní a mnohdy bolestné bilancování osobních úspěchů i nezdarů.

  Inscenace je originální interaktivností a proměnlivou stavbou. Jednotlivé účtenky totiž Benovi předávají sami diváci, a jeho příběh tak získává při každém představení trochu jinou perspektivu, v závislosti na pořadí, v jakém se k němu účtenky dostávají.

  Budeme se na vás těšit v pátek 21. ledna 2022 od 19:00 v Lidovém domě v Nučicích. Vstupné dobrovolné

 • Ne
  20
  Úno
  2022

  Vitamínová pohádka v Praze

  15:00Divadlo Miriam, Ke Strašnické 1000/10

  Vitamínová pohádka využívá princip tzv. bramborového divadla. Staré loutkářské techniky, která vznikla v 16. století v Itálii. Tato plebejská a méně náročná alternativa loutkového divadla nám přišla jako vhodný prostředek k prvnímu seznámení se s principy loutkového divadla.
  V naší inscenaci jsou jako loutky využívány nejen brambory ale i další zelenina a ovoce.

  Král si neví rady, jeho království je sužováno kouzly zlého Hraběte Fritola. Navíc chce tento padouch ruku princezny. Je povolána armáda a stateční princové, nikdo z nich si však s Fritolem neví rady. Najde se v podzámčí někdo kdo království a princeznu zachrání?
  Uvidíte v naší nejnovější pohádce a prvním Žumpáckém pokusu o loutkovou pohádku, a to v neděli 20. února 2022 v pražském Divadle Miriam ve Strašnicích.

 • 22
  Dub
  2022
  So
  23
  Dub
  2022

  Oslavy 20 let našeho souboru

  19:00Lidový dům Nučice

  Naše první inscenace Komu zvoní mobil? byla uvedena 26. dubna 2002. Nezadržitelně se tedy blíží dvacetileté výročí našeho souboru. Rozhodli jsme se, že celý rok 2022 zaobalíme do slavnostního hávu a nazveme ho ROKEM DIVADLA! V Nučicích se totiž slaví ještě jedno krásné divadelní výročí, a to 100 let od otevřené naší domácí scény – Lidového domu (oslava by měla proběhnout 22.2.2022 a pořádá jí Obec Nučice).

  Oslavy dvaceti let od založení našeho souboru proběhnou v Lidovém domě 22. a 23. dubna 2022 a můžete se těšit na bohatý program, který bude mít dva pomyslné vrcholy. Jedním z nich bude slavnostní křest publikace mapující naší historii. Publikace se momentálně dokončuje a finanční prostředky na její vydání se pokusíme vybrat přes crowdfundingovou kampaň. Druhým bude premiéra nové inscenace Píseček, kterou v současné době intenzivně zkoušíme.

  Více informací o programu této akce brzy zveřejníme a moc se těšíme