Kahan

Jubilejní 10. ročník se uskuteční v Lidovém domě v Nučicích v termínu 12. – 14. října 2023

Program divadelní přehlídky Nučický Kahan je hotový. Letos se opět můžete těšit na program plný toho nejlepšího z amatérské divadelní tvorby.
Nučický Kahan je třídenní přehlídka a část programu bude věnována představením pro žáky základních a mateřských škol v okolí. Ve čtvrtek 12. října bude v Lidovém domě uvedena pohádka Český Honza od Divadelního souboru LokVar a v pátek 13. října v Lidovém domě dramatizace sbírky balad Karla Jaromíra Erbena Kytice v podání souboru Hraničář Rumburk, určená pro žáky 8. a 9. tříd základních školy Nučice a Rudná.

!!Doporučujeme přidat se do události na síti Facebook!!

Program Nučického Kahanu 2023:

Čtvrtek 12. října – večerní představení

19:30 – Divadlo RiYoKráska z Leenane
Kráska z Leenane je první divadelní komedií Martina McDonagha, kterou se po dlouhé době covidové a v době více než lehce válečné vrátil na scénu divadelní spolek RiYo. Víte, co je to Vital? A víte, že stačí chvilka a jsou tu z Vitalu žmolky a vystydlá kaše k tomu? Maureen, Mag, Pat a Ray tohle všechno vědí a taky moc dobře vědí, že v irském Leenane chcípl pes a je potřeba trochu rozvlnit ty zdejší stojatý vody!

Pátek 13. října – večerní představení

19:30 – DS VOJAN Libice nad CidlinouA do pyžam!
Brilantní situační komedie o zakrývání manželské nevěry, která si neklade jiný cíl, než pobavit diváka. Autor má mimořádný cit pro vtip, situační a slovní komiku. Umí vytvořit zajímavou zápletku a najít vtipné rozuzlení, neobává se ani jiného druhu pikantérie. Francouzský dramatik konflikty narouboval do prostředí jakéhosi venkovského sídla, kam si manželé vyrazili užít volný víkend. Manželovi je však líto milenky, tak naplánuje, že ji na chatu vezme taktéž. Pozve i svého přítele. A do toho přijíždí nově najatá hospodyně. Jak to dopadne?

Sobota 14. října – dopolední program pro děti

9:45 – Divadelní spolek LokVarAucassin a Nicoletta
Loutková rytířská komedie na motivy středověké francouzské legendy. Odehrává se ve středověké Francii. Mladý hrabě Aucassin se zamiluje do Nicoletty, o které nikdo neví jakého je původu, protože ji jako malé dítě koupili od pirátů. Aucassinův otec jejich lásce nepřeje a tak se musí milenci rozhodnout utéct za moře. V daleké Tramtárii je Nicoletta opět unesena a zdánlivě nenávratně ztracena. Ale velká láska nezná překážky a nakonec se jejich cesty opět sejdou.

11:30 – DS Tři boty (ZŠ Třebotov)Elá hop!
Inscenace podle knihy Daniila Charmse Cirkus Abrafrk. Cirkus, ve kterém se žongluje se slovy.
Chro chro chro. Bzzz bzzz bzzz. Žbluňk žbluňk žbluňk. Prr prr prr. Naprosto správně.

Sobota 14. října – program pro dospělé

Doprovodný program – Divadlo TriariusAhoj můj miláčku
Kombinace zážitkového divadla, divadla obřadu a divadla poesie, která se snaží najít průsečíky mezi interpretem, divákem, textem a jeho autorem. Útržky vzájemné korespondence Juliany Jirousové a Magora Jirouse z let 1977 – 1989.
Více informací k inscenaci, včetně rezervace míst, naleznete pod tímto odkazem

15:00 – Hraničář RumburkKytice
Projděte se s námi do snového světa klasických Erbenových balad. Provedeme Vás od Kytice přes Polednici, Vodníka, Lilii, Svatební košili, Vrbu a Štědrý den zpět do nadějeplné Kytice.

17:00 – 300 mg kofeinuSet.Kání
Obě jsou herečky, každá však v jiné fázi. Jedna naivně nadšená, druhá zhrzená a cynická. K jejich setkání snad vedou magnetické síly osudu. Táhnou je až do noční pizzerie, kde se prostřednictvím šachové partie odkrývají jejich niterné boje. Zápas s pochybnostmi o vlastní hodnotě, s pocitem viny, s výčitkami směřovanými k minulosti a s obavou z nejisté budoucnosti. Skrze tento boj se pak odkrývá podstata jejich vztahu a skutečný důvod tohoto Set.Kání. Bude se jednat jen o SET na divadelní šachovnici nebo dojde i na KÁNÍ?

19:00 – Bažantova loutkářská družinaAndrée
Dokumentární vzduchoplavecké drama dle skutečného pokusu o dobytí severního pólu. Trojice inženýrů pod vedením Augusta Solomona Andréeho se roku 1897 vydává na dosud nepoznaný sever v gondole částečně řiditelného vodíkového balonu.

20:00 – Bažantova loutkářská družinaNelkej, Čechie!
Veskrze vlastenecké fiktivní historické drama o hašení Národního divadla za účasti ponikelského sboru.
Skvělé komediální inscenace z Poniklé každý rok bodují také na Jiráskově Hronově. Meotarové/stínové divadlo.

21:00 – Společnost Bloumající VeřejnostiZáblesk
Jednoaktová komedie popisující milostný trojúhelník. Toto na první pohled banální téma se však odehraje v naprosto nebanálním prostředí. Výsledkem je happy end, který by v banální rovině rozhodně nastat nemohl. Více už prozradit nemůžeme. Představení nabízí notnou dávku zábavy, ale i zamyšlení nad lidmi, kteří žijí mezi námi a o jejichž světě nemáme ani zdání.

22:00 – Vyhlášení vítěze divácké ankety


Plakát ke stažení a sdílení – děkujeme


Velice oceníme když svoji účast potvrdíte také v oficiální události a pozvete také své kamarády a známé.


Činnost našeho spolku trvale finančně i materiálně podporuje Obec Nučice.
Nučice


Za finanční podporuje děkujeme MAS Jihozápad (součást Krajského sdružení MAS) a firmě Vafo
MAS Jihozápad Vafo


Kudyznudy.cz - tipy na výlet atlasceska.czInformuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR


Děkujeme také obcím Chýně a Mezouň za velkou míru ochoty při pomoci s propagací akce