Od října 2021 v Lidovém domě v Nučicích

Amatérská divadelní asociace přesouvá svou Školu základů činoherní režie z Bystřice u Benešova do Lidového domu v Nučicích.

Od října 2021 do června 2022 bude náš spolek sdílet Lidový dům s účastníky tohoto kurzu. Současně se kurzu mohou zúčastnit také členové našeho souboru.

Hlavním předmětem je dramaturgicko-režijní příprava inscenace, k tomu se pak váží doplňující předměty, např. Dějiny divadla, Základy dramaturgie, Základní režijní postupy, Jevištní řeč, Pohybová příprava herce, Světlo a zvuk, Scénografie, Kostým v inscenaci, Líčení atd. Hlavní předmět i doplňkové řemeslné dovednosti budou vyučovány jak formou přednášek, tak především praktických cvičení se zadanými domácími úkoly; s tím související schopnost reflektovat viděné bude rozvíjena průběžně, zejména prostřednictvím návštěvy krajské postupové přehlídky, ale i inscenací viděných v rámci víkendových setkání v Nučicích.

Hlavními lektory kurzu jsou Petra Richter Kohutová a Jaroslav Kodeš.

V rámci jednotlivých kurzů budou uvedena také inspirativní představení, která budou dostupná pro veřejnost.

DI(v)OCH – Divadlo (v)Ochotných Chemiků VŠCHT Praha
Christian Lollike: O Depresích a pohádkách

Překlad: Jana Michalíková, úprava, režie, výprava a hudba: Lukáš Tůma, kostýmy: Erik Šatra, hrají: Kateřina Jochová, Michal Churý, Martin Vele, Lukáš Maryška, Samanta Fischerová a Erik Šatra. Premiéra je plánována na 27. 2. 2022, hraje se bez přestávky 80 minut.

„A“ by chtěla být princeznou, o kterou se postará slepě zamilovaný princ. „B“ by chtěl být Aladinem, jemuž kouzelná lampa pomůže dosáhnout čehokoliv. Jenže život takový není, a tak „A“ i „B“ nemají nic, jen depresi. Sněhurka trpí posttraumatickým šokem, Strýček Skrblík by raději než peníze měl lásku a „šťastný život“ je k smrti nudný… Nekompromisní hra Christiana Lollikeho odhaluje umělé ideály, které nám prodávají velké korporace, a ukazuje, že život rozhodně není pohádka.