Kahan

5. ročník se uskutečnil v Lidovém domě v Nučicích 12. a 13. října 2018

Z celého srdce děkujeme všem divákům (bylo Vás bezmála 350), kteří dorazili na letošní ročník divadelní přehlídky Nučický Kahan. Vytvořili jste pro nás i pro ostatní divadelní soubory neopakovatelnou atmosféru.
Fotografie jsou dostupné zde

Program Nučického Kahanu 2018:

Pátek 12. října

Zahajovací představení

19:00 – Herci 1. generaceBouchon, Bouchon

Bouchon je malé francouzské městečko kdesi ve vnitrozemí. Všichni jeho obyvatelé již dávno odešli a telefonní budka slouží jako víceúčelový společenský sál. Téměř absurdní fraška dvou nejhranějších současných francouzských autorů, komedie nabitá humorem a komickými situacemi.

Sobota 13. října – dopolední program pro děti

9:45 – Divadlo TOY MACHINEPinocchio

Divadlo Toy Machine používá víceméně tradiční loutky (co do výtvarna silně expresivní), zároveň se ale ku prospěchu věci hrdě hlásí ke svému „buchtoloutkovskému“ školení: hravou zálibou v pokleslosti, drobnými technickými vychytávkami, a především v meziscénách, kdy je přímo oslovováno publikum. Herci se navíc nerozpakují objevit přímo na malém (klasicky otvíracím) jevišťátku přímo mezi loutkami, čímž vzniká lehce surreálná směs postav živých a dřevěných. Máte se na co těšit!!

10:30 – Kreativní dílny pro děti

11:30 – Divadelní soubor Tři boty (ZŠ Třebotov)K neuvěření

Dramatizace tří částí knihy Pohádky k neuvěření od známého britského komika Terryho Jonese, jednoho ze zakladatelů legendárního Monty Pythonova létajícího cirkusu. Hraje šestnáct dívek a chlapců ze základní školy Třebotov.

Sobota 13. října – program pro dospělé

14:00 – Ochotnický spolek ŽUMPAZázračné křeslo

Co, se stane když se na patentovém úřadě plném lží a přetvářky ocitne nechtěný záhadný vynález? Jak moc se může během necelé hodiny změnit lidský život? To vše a mnohem více se dozvíte v naší letošní novince.

15:30 – Divadelní spolek “JEŠTĚ NE!”Solitaire.sk/cz

Představení odkazuje k instrumentům současnosti, komunikaci zprostředkované a neosobní, potažmo k lidem, kteří zdánlivě jiné lidi ani nepotřebují či si to namlouvají. Čtyři rozličné lidské životy v jednom neosobním domě, to je Solitaire.sk/cz.

17:00 – Kabaret SauvignonKonec českého kolonialismu

Autorský soubor krátkých skečí nastavuje zrcadlo společnosti, která se namísto kritickými otázkami bytí zabývá hnípáním se v zemi a poměřováním toho, kdo má větší tykev. Tyto smyšlené skeče svou upřímností a pravdivostí až bolí. Nejprve diváka zabolí u srdce ze smíchu, později ze zármutku. Neuvěříte, kolik pravdy obsahuje příběh o rozbrojích mezi fanatickými zahrádkáři a těmi druhými.

17:50 – Divadlo RefektářManželé navždy

Desetiminutový skeč Manželé navždy od Helena Niklausové, který také zrežírovala a s kolegou Pavlem Holubem skvěle nazkoušela. Drobná etuda ze života manželů – napínavé, tragikomické – a hlavně (navzdory krátké stopáži) nekonečně zábavné.

18:45 – Broukovcovo KamdivadloZahraj ty Ejsíky!

Monodrama ověnčené mnoha divadelními cenami pojednává o muži, který více jak třicet let, rok co rok, připravuje pro kamarády oslavu založení jejich rockové kapely. Zahraj ty ejsíky je pátá one man show Jaroslava Střelky. Stejně jako v jeho předchozích monodramatech i zde jsou v ději věci jasné, cosi divák jen tuší a něco se odhalí až ke konci hry. Dějem se prolne období od sedmdesátých let minulého století až do současnosti. Téma je ale v tomto období stále společné – big beat, rock ´n´ roll a metal.

20:00 – U.S. Marvin Komiks

Víte, co může zapříčinit černobílý komiks? Nebo máte radši barvy? A vychutnáte si špagety při rodinném obědě? Cítíte se bezpečně v mexické bance? A jdete raději na akční film, operu nebo loutkové divadlo? “Márvini” Vás provedou příběhy několika bizarních postaviček se špetkou serióznosti a více špetkami černého až absurdního humoru.
 

Středočeský kraj

Pátý ročník přehlídky byl podpořen ze Středočeského Fondu hejtmana a zmírnění následků živelních katastrof.

Za mediální podporu akce děkujeme internetovým portálům protisedi.cz, nasregion.cz a kudyznudy.cz a obci Nučice
Článek o Nučickém Kahanu vyšel také na divadelním portálu Amatérská scéna – čtěte zde a současně ve čtrnáctideníku Náš region – čtěte zde

Nučice

Protisedi.cz

nasregion.cz

amaterskascena.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

 


Plakát ke stažení a sdílení – děkujeme