Kahan

9. ročník se uskuteční v Lidovém domě v Nučicích v termínu 6. – 8. října 2022

Program divadelní přehlídky Nučický Kahan je hotový. Letos se opět můžete těšit na program plný toho nejlepšího z amatérské divadelní tvorby.
Nučický Kahan je třídenní přehlídka a část programu bude věnována představením pro žáky základních škol v okolí. Ve čtvrtek 6.10. bude v místní MŠ uvedena pohádka Jak medvědi vařili a v pátek 7.10. v Lidovém domě monodrama Zahraj ty Ejsíky! pro žáky 8. a 9. tříd základních školy Nučice a Rudná.

!!Doporučujeme přidat se do události na síti Facebook!!

Program Nučického Kahanu 2022:

Čtvrtek 6. října – večerní představení

19:30 – Divadlo MájMařka
Na počátku 2. světové války utíkají manželé, on křesťan, ona židovka, před nacismem, služce Mařce dávají do ruky deset tisíc a na starost byt s veškerým zařízením. Mařka si pozve jako společnici sestru Jožku a holky si začnou užívat života, mimo jiné ve společnosti německých vojáků. Následky na sebe nenechají dlouho čekat…
Dramatizace Jaroslava Kodeše podle povídky Johannese Urzidila z roku 1968 – Poslední zvonění.

Pátek 7. října – večerní představení

19:30 – Divadlo Radar / HrobesoAdéla ještě nevečeřela
Populární masožravka versus legendární detektiv Nick Carter v hororově muzikálové komedii. Kriminalistický kabaret na motivy oblíbeného filmu. Magická atmosféra secesní Prahy otevírá náruč zločinu i lásce, tak hlavně neztratit hlavu a nechválit dne před večeří!

Sobota 8. října – dopolední program pro děti

9:45 – Loutky bez hranicTři medvědi a drzá Máša
Medvědi šli na med, takže chaloupka je prázdná, Mášenka se v lese nudí, a tak vleze dovnitř oknem, jak to bude dál? Přijďte na skvělou loutkovou pohádku v podání Dorky Bouzkové.

11:30 – DS Tři boty (ZŠ Třebotov)Mon dieu!
Tři francouzské pohádky: Směšná přání z knihy Václava Cibuly Francouzské pohádky a poté dvě pohádky od Jana Vladislava – Kapitán Tulipán a princezna z Bordeaux & O půlkohoutku a zlém králi.

Sobota 8. října – program pro dospělé

14:00 – OS ŽUMPAPíseček
Nezvládáte výchovu svých dětí? Uklidníme vás vědomím, že v tom nejste sami. Zkušení rodiče si z modelových situací odnesou kromě užitečného know-how i odbornou psychologickou vzpruhu. Připravující se rodiče dostanou šanci ujasnit si, zda by nestačilo pořídit si domácího mazlíčka. Ostatním nabízíme střet civilizací, násilí a závěrečnou katarzi – to vše na písečku.

15:30 – DS NotdisBarborka: Kresby z Ještědí
Roku 1862 objevil Petr Mužák, manžel Karoliny Světlé, rozsáhlou korespondenci své ženy s českým spisovatelem Janem Nerudou, která svědčila vztahu vážnějším, než bylo přátelství. Velká část dopisů byla spálena a Karolina byla nucena setrvat v manželově rodném Podještědí. Tam také napsala povídku Nebožka Barbora. Jevištní podoba této povídky vypráví příběh dvou lidí, kteří dovedou vzdorovat všemu, kromě lásky.
V představení zazní autentické dopisy Karoliny Světlé a Jana Nerudy.

17:00 – DS RagueneauNěkolikrát do černého
Několik anekdot z pera Alda Nicolaje vám formou pěti monologů zahrají divadelní nadšenci ze všech koutů amatérského divadelního vesmíru. Absolventi režijní školy ADA (pod vedením F. Zborníka, J. Kodeše a P. Richter Kohutové) se i po několika letech scházejí, aby pokračovali ve společné práci.

18:45 – Divadlo NavenekVšechny báječné věci
Jedná se o interaktivní představení, které spolu-vypravují diváci. Co se vypráví? 30 let života jednoho kluka. Ten kluk se v 7 letech rozhodne sepsat seznam všech báječných věcí, které na světě jsou. V psaní seznamu, v němž pokračuje až do dospělosti, se snaží dostat až k číslu 1 000 000. Tenhle milion báječných věcí ho provází životem, v jehož průběhu je třeba se vyrovnat se strastmi dospívání, první láskou, ale i smutnými událostmi v jeho okolí. To vše se však děje s lehkostí, nadhledem a odzbrojujícím humorem.

20:30 – Suchdolský divadelní spolek SUDSherlock Holmes – Zrození zla
Přijďte se podívat, jak slavný detektiv se svým nerozlučným přítelem očistí anglický venkov od zločinných záměrů jednoho z nejrafinovanějších padouchů. Součástí představení je stínové divadlo a doprovází jej jako tradičně živá hudba.

21:30 – Vyhlášení vítěze divácké ankety


Plakát ke stažení a sdílení – děkujeme


Velice oceníme když svoji účast potvrdíte také v oficiální události a pozvete také své kamarády a známé.

O letošním ročníku Nučického Kahanu také natáčel Český rozhlas Region – reportáž naleznete pod tímto odkazem


Devátý ročník přehlídky se uskuteční za finanční podpory Středočeského kraje.

Středočeský kraj


Činnost našeho spolku trvale finančně i materiálně podporuje Obec Nučice.
Nučice


Kudyznudy.cz - tipy na výlet atlasceska.czInformuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR


Děkujeme také obcím Chýně, Hostivice, Tachlovice a Mezouň za velkou míru ochoty při pomoci s propagací akce