Archiv

Zde naleznete archiv novinek publikovaných na hlavní stránce našeho webu.

Pod tímto odkazem naleznete náš starý web zumpa.webzdarma.cz ve formě internetového archivu


Kde hrajeme v roce 2023


Naše další akce

 • 11. listopadu od 19:30 – Divadlo NaOko Chomutov – Prozření
 • 18. listopadu od 19:30 – Herci 1. generace – Mirákl v Andalusii (Noc divadel)
 • 16. a 17. prosince – Vánoční festival

Nučický Kahan 2023 je za námi

Desátý jubilejní ročník Nučického Kahanu je minulostí. Děkujeme všem divákům – bylo vás opět téměř devět stovek. Pevně věříme, že jste si užili jak komedie, tak dramata. Program letošního ročníku byl myslíme velmi pestrý a uspokojil všechny milovníky divadla bez ohledu na žánr. Cenu diváků získala inscenace Nelkej, Čechie! od báječného Tomáše Hájka a jeho souboru Bažantova loutkářská družina. Gratulujeme a posíláme veliké poděkování do Poniklé.

Fotogalerii z letošního ročníku naleznete pod tímto odkazem.


Přinášíme vám novinky z letošního Nučického Kahanu

Nučický Kahan 2023

Desátý jubilejní ročník Nučického Kahanu se blíží. Od 12. od 14. října 2023 opět můžete vidět v Lidovém domě v Nučicích ty nejzajímavější amatérská divadelní představení. Letošní ročník nabídne 7 představení pro dospělé, 2 pro děti a další 2 budou uvedeny pro žáky mateřských a základních škol v okolí. Program přehlídky najdete pod tímto odkazem!
Vstupné dobrovolné a k dispozici bude tradiční bohaté občerstvení


Kde hrajeme v roce 2023

 • neděle 22. října od 19:00 – Sex, Orlická Thálie, Ústí nad Orlicí
 • pátek 27. října od 19:00 – Sex, Mladá Vožice
 • sobota 28. října od 19:00 – Sex, Libčický divadelní podzim
 • sobota 11. listopadu – Sex, Papírna Plzeň, Zahradní 173/2, Plzeň
 • neděle 12. listopadu – Audience, Divadlo Dialog, Plzeň
 • sobota 18. listopadu od 14:00 – O princezně, která neuměla počítat & Jak chtěl Trautenberk vydří kožich, Noc divadel, Lidový dům Nučice
 • neděle 19. listopadu od 14:00 a 15:30 – Po lese, Aula ZŠ Chýně – předprodej vstupenek
 • úterý 5. prosince – Loutkový Mikuláš pro nejmenší děti, Lidový dům Nučice

Naše další akce

 • 12. – 14. října – Nučický Kahan, 10. ročník
 • 21. října od 19:30 – Open Space Office, Divadlo Kellari (host), LD Nučice
 • 18. listopadu – Noc divadel
 • 16. a 17. prosince – Vánoční festival

Premiéra nové pohádky

Srdečně vás zveme na premiéru naší nejnovější pohádky. V neděli 24. září 2023 od 14:30 a od 16:00 bude v Lidovém domě uvedena loutková inscenace Po lese. Jedná se o výtvarně vyladěný komorní pohádkový příběh o cestě mladého myslivce Otíka a lesní víly za záchranou jejich domova – lesa. Les je jedno z nejcennějších míst, které máme. Je důležitý nejen pro nás – lidi, ale také pro zvířátka, která v něm žijí. Pomůžete našim hlavním hrdinům? Navštivte naši další letošní novinku!
Fotogalerii z dvojité premiéry naleznete pod tímto odkazem


Sex a Jiráskův Hronov

93. ročník festivalu Jiráskův Hronov je za námi. Naše první účast v hlavním programu proběhla úspěšně a inscenaci Sex jsme sehráli pro třikrát vyprodané hlediště. Děkujeme za zpětnou vazbu a pochvalné komentáře diváků. Přečíst si můžete také recenze – první od Iva Kristiána Kubáka a druhou od Kateřiny Prášilové. Stačí kliknout na tyto odkazy nebo si je najít v osmém čísle Zpravodaje Jiráskova Hronova.

Recenze inscenace vyšla také na portálu Novinky.cz. Její autorka Radmila Hrdinová Sexu udělila neskutečných 90% – recenzi čtěte pod tímto odkazem.


Letní Sex a novinky

Naše inscenace Sex zaznamenala obrovský úspěch na Národní přehlídce činoherního divadla Divadelní Piknik Volyně. Nejen, že jsme od odborné poroty obdrželi DESET cen (režie, dramaturgie, scénografie a herectví) ale také jsme byli nominováni do hlavního programu 93. ročníku mezidruhové přehlídky Jiráskův Hronov – vrcholné přehlídky amatérského divadla. Na Hronově zahrajeme v pátek 4. srpna 2023.

Kde hrajeme v roce 2023

 • pátek 4. srpna od 17:00, 19:30 a 22:00 – Sex, Jiráskův Hronov
 • sobota 2. září od 19:30 – Sex, 101. ročník festivalu Scénická Žatva, Martin, Slovensko
 • sobota 2. září od 15:00 – O princezně, která neuměla počítat (premiéra), Mezouňský Zavírák
 • sobota 16. září od 11:00 – O princezně, která neuměla počítat, Sousedské slavnosti Rudná, ulice Svatopluka Čecha
 • sobota 30. září – Sex, Rádobyfest, Klapý
 • pátek 27. října od 19:00 – Sex, Mladá Vožice
 • sobota 28. října od 19:00 – Sex, Libčický divadelní podzim
 • sobota 11. listopadu – Sex, Papírna Plzeň, Zahradní 173/2, Plzeň

Naše další akce

 • sobota 16. září – Chýňská loutka, loutkový festival, Aula ZŠ Chýně
 • 12. – 14. října – Nučický Kahan, 10. ročník

Jarní Sex a novinky

Naše inscenace Sex dále putuje po českých jevištích. Týden po příjemné štaci v plzeňském Divadle Dialog jsme na přehlídce Wintrův Rakovník obdrželi cenu za herectví a cenu za inscenaci a byli zařazeni do programu národní přehlídky činoherního divadla Piknik Volyně. Následně jsme již potřetí vystoupili v pražském Činoherním klubu a teď se připravujeme na finální část sezóny. V květnu uvedeme Sex doma v Nučicích, poté ve Slaném, Praze, na mezinárodním festivalu Regiony v Hradci Králové a týden poté také na Pikniku Volyně. Právě červnová štace v Praze bude velice zajímavá. Sex uvedeme v kavárně Dejvického divadla a moc se těšíme – vstupenky dostupné zde

Společná večeře a povedená furniklovice

Vyprodané páteční uvedení Sexu bylo u konce a my jsme po potlesku šli do zákulisí. K našemu překvapení ale někdo seděl na scéně u stolu a odvážil se ochutnat čerstvě uvařenou “amádovou furniklovicu na rušně s oubínem” (rozumějte – buřtguláš). Ještě větší překvapení bylo, když to byl sám autor, 94 letý Pavel Kohout. Společně jsme tedy ještě v kostýmech a s rohlíky v ruce seděli, večeřeli, povídali si o viděném a odehraném, vyslechli několik historek o kamarádech Chartistech a dozvěděli se další zákulisní informace ohledně vzniku této disentní amolety – jak hru Sex sám autor nazývá.

Výjimečnost celé situace byla, minimálně pro náš tvůrčí tým, těžko popsatelná slovy a tuhle společnou večeři si budeme pamatovat do konce života. Děkujeme 🎭


Rozhovor našeho režiséra Jakuba pro pořad Antré


Pořad Antré má za cíl přinášet amatérským divadelním tvůrcům, ale i široké veřejnosti, rozhovory s divadelníky. Hostem poslední epizody byl náš herec a režisér Jakub Pilař. S Josefem Janem Kopeckým si povídal o své nové předsednické funkci v Amatérské divadelní asociaci, plánované nové přehlídce a také o historii našeho souboru a budoucích projektech. Děkujeme za poslech!

Pražská premiéra za přítomnosti autora


Ve středu 14. prosince měla pražskou premiéru naše novinka dramoleta Sex. V Divadle Miriam byl přítomen i sám autor Pavel Kohout a pro nás, ale i pro diváky, to byl výjimečný večer. Pavel Kohout vzpomenul na své kolegy Havla, Klimenta, Vaculíka a Kosíka a také připomněl, že se poprvé jako autor děkoval v roce 1950 v Divadle Na Vinohradech. Celý záznam jeho veřejného vystoupení můžete zhlédnout také pod tímto odkazem. PS: naše inscenace se mu velice líbila a prý se dobře bavil 🙂


Dotace na vybavení pro spolkovou činnost I a II

logo EU V rámci Programu rozvoje venkova a výzvy MAS Jihozápad nám byla na projekt „Žebravé UMělecké PAnoptikum – vybavení pro spolkovou činnost“ vyplacena dotace ve výši 177.118,- Kč. V rámci projektu byla pořízena divadelní technika (stmívače a světlomety) pro kulturní a spolkové akce.
V rámci téhož programu a výzvy nám byla schválena dotace na projekt „Žebravé UMělecké PAnoptikum – vybavení pro spolkovou činnost II“ v celkové výši 279.848 Kč (celkové výdaje projektu 349.811 Kč). V rámci projektu bude pořízena divadelní technika (konstrukce truss na světelnou techniku a mobilní hlediště/jeviště) pro kulturní a spolkové akce. Pořízená divadelní technika bude také bezplatně půjčována školám, spolkům a obcím.
Projekt je spolufinancován Evropskou unií.
Letáček projektu s povinnou publicitou

logo PRV logo LEADER MAS Jihozápad


Kde hrajeme v roce 2023

 • pátek 27. ledna od 19:00 – Píseček, Dělnický dům Pchery, ulice 5. května 277, Vstupné dobrovolné
 • neděle 29. ledna od 13:45 – Sex, Festival Stříbrný vítr, Písek
 • pátek 3. února od 21:15 – Sex, Bechyňské perlení
 • pátek 10. února od 19:30 – Sex, Lidový dům Nučice – předprodej VSTUPENEK
 • neděle 12. února od 15:00 – Vitamínová pohádka, KD Bílá Hora, Ke Kulturnímu domu 439, Praha – Řepy
 • neděle 5. března od 18:00 – Sex, Divadlo Husovka, Karlovy Vary
 • pondělí 13. března od 19:00 – Sex, Divadlo Dialog, Plzeň
 • sobota 18. března od 10:00 – Sex, Wintrův Rakovník
 • pondělí 27. března od 19:30 – Sex, Činoherní klub, Ve Smečkách, Praha – předprodej VSTUPENEK
 • sobota 6. května od 10:00 – Vitamínová pohádka, Broukovec fest, Česká Kamenice
 • sobota 20. května od 19:30 – Sex, Lidový dům Nučice

Pražská premiéra za přítomnosti autora


Ve středu 14. prosince měla pražskou premiéru naše novinka dramoleta Sex. V Divadle Miriam byl přítomen i sám autor Pavel Kohout a pro nás, ale i pro diváky, to byl výjimečný večer. Pavel Kohout vzpomenul na své kolegy Havla, Klimenta, Vaculíka a Kosíka a také připomněl, že se poprvé jako autor děkoval v roce 1950 v Divadle Na Vinohradech. Celý záznam jeho veřejného vystoupení můžete zhlédnout také pod tímto odkazem. PS: naše inscenace se mu velice líbila a prý se dobře bavil 🙂


Hosté v Lidovém domě

 • sobota 11. února 2023 od 19:30 – Jan Zindulka: Dveře, Prácheňská scéna Písek, Lidový dům Nučice
 • sobota 15. dubna od 19:30 – Rozvod, Banda Bystřice, Lidový dům Nučice
 • sobota 17. června od 19:30 – Smysl v nesmyslnosti, Divadelní soubor Kdo se ptal?, Lidový dům Nučice

Zveme vás na reprízy nové inscenace Sex

Srdečně vás zveme na následující reprízy naší nejnovější inscenace. Pod vedením režiséra Jaroslava Kodeše uvádíme komediálně dramatickou amoletu od Pavla Kohouta s názvem Sex.
Sextet partyzánů v zemljance v pražské Stromovce. Příprava zásadního činu, hesla, hlídky, konspirace, amádová furniklovice na rušně – a slova, slova, slova.
Následující reprízy proběhnou v prosinci v Rumburku, Praze a Plzni. V roce 2023 zavítáme např. do Písku, Bechyně, Karlových Varů, Rakovníka a samozřejmě také do Nučic.


Premiéra inscenace Sex – 25. a 26. listopadu

Srdečně vás zveme na trojitou premiéru naší nejnovější inscenace. Pod vedením režiséra Jaroslava Kodeše uvedeme komediálně dramatickou amoletu od Pavla Kohouta s názvem Sex.
Sextet partyzánů v zemljance v pražské Stromovce. Příprava zásadního činu, hesla, hlídky, konspirace, amádová furniklovice na rušně – a slova, slova, slova.

Důležité upozornění – kapacita hlediště v Lidovém domě je omezena na 50 diváků, proto jsme přistoupili k předprodeji vstupenek na jednotlivá představení. Vstupné 100,-
pátek 25. listopadu od 19:00 – Vyprodáno!
sobota 26. listopadu od 18:00 – klikněte pro nákup vstupenky
sobota 26. listopadu od 20:00 – klikněte pro nákup vstupenky
Velice se těšíme a věříme, že se nový systém ohledně nákupu vstupenek osvědčí! Vaši Žumpáci


Kde hrajeme v roce 2022?

 • sobota 15. října od 14:30 – Audience, Divadelní festival Chomutov
 • úterý 1. listopadu od 19:00 – Klub, Klášterecké divadelní žně
 • sobota 5. listopadu – Klub, Národní přehlídka jednoaktovek, Holice
 • sobota 12. listopadu od 10:30 – Vitamínová pohádka, Městská knihovna v Praze – Opatov, Opatovská 1754
 • sobota 19. listopadu – Noc divadel, Lidový dům Nučice
 • 25. a 26. listopadu – Sex (PREMIÉRA), Lidový dům Nučice
 • středa 14. prosince – Sex, Divadlo Miriam, Ke Strašické 1000, Praha
 • čtvrtek 15. prosince – Sex, Divadlo Dialog, Plzeň

Hosté v Lidovém domě

 • sobota 15. října od 19:30 – Vyhnání z ráje už proběhlo, Divadlo Dagmar, Lidový dům Nučice
 • sobota 12. listopadu od 19:30 – Slaměný klobouk, DS Vojan Libice nad Cidlinou, Lidový dům Nučice
 • sobota 19. listopadu od 10:00 – Popelka, Divadlo Toy Machine, Lidový dům Nučice
 • sobota 19. listopadu od 19:30 – Rejžák z Prahy, Bechyňský divadelní spolek Lužnice, Lidový dům Nučice
 • Vánoční festival
 • sobota 10. prosince od 14:00 – Komedie o narození Ježíška aneb Betlém, Divadelní studio D3, Vánoční festival, Lidový dům Nučice
 • neděle 11. prosince od 10:00 – Ukradené Vánoce, Divadlo Toy Machine, Vánoční festival, Lidový dům Nučice
 • neděle 11. prosince od 14:00 – Vánoční příběh, Divadlo Krab, Vánoční festival, Lidový dům Nučice

Naše další akce…

 • neděle 16. října od 15:00 – Divadlo Krab – Jak medvědi vařili, Komunitní centrum Mezouň, budova obecního úřadu
 • neděle 20. listopadu od 15:00 – DS Gaudium – O žábě, která falešně zpívala, KC Jinočany, Sokolská 116, Jinočany

Nučice žijí divadlem i na podzim

Nadále působí v Nučicích režijní škola, kterou pořádá náš soubor společně s Amatérskou divadelní asociací. Každý měsíc budete mít možnost v Lidovém domě vidět jedno inspirativní představení. Tento kulturní program jsme nazvali “Nučice žijí divadlem”.
Program:
Sobota 15. 10. od 19:30 – Vyhnání z ráje už proběhlo, Divadlo Dagmar Karlovy Vary
Sobota 12. 11. od 19:30 – Slaměný klobouk, DS Vojan Libice nad Cidlinou
Sobota 10. 12. od 14:00 – Komedie o narození Ježíška, aneb Betlém, Divadelní studio D3 Karlovy Vary
Těšíme se na vás!
Vstupné dobrovolné


Nučický Kahan 2022

Devátý ročník Nučického Kahanu se blíží. Od 6. od 8. října 2022 opět můžete vidět v Lidovém domě v Nučicích ty nejzajímavější amatérská divadelní představení. Letošní ročník nabídne 7 představení pro dospělé, 2 pro děti a další 2 budou uvedeny cíleně pro žáky ZŠ a MŠ Nučice.
Program pro děti bude kromě pohádky Tři medvědi a drzá Máša a pohádek Mon dieu! obohacen také o loutkové a animační dílny. Z představeních pro dospělé můžeme doporučit například muzikál od Divadla Radar Adéla ještě nevečeřela nebo oceňované monodrama Všechny báječné věci.

Kompletní program přehlídky včetně popisů představení naleznete pod tímto odkazem.
Vstupné dobrovolné a k dispozici bude tradiční bohaté občerstvení


Výstupy z animační dílny – Chýňská loutka

V sobotu 10. září proběhl první ročník přehlídky Chýňská loutka. Velice děkujeme všem přítomným divákům a věříme, že jste si den plný divadla užili tak, jako my. Obzvlášť úspěšný byl odpolední animační workshop při kterém vzniklo několik úžasných krátkých filmečků. Pod tímto odkazem si prohlédnete všechna videa.
Děkujeme a těšíme se na další ročník!


Studenti režijní školy vám předvedou své práce

Od loňského roku působí v Nučicích režijní škola, kterou pořádá náš soubor společně s Amatérskou divadelní asociací. 17. a 18. června proběhne poslední setkání studentů současného běhu tohoto dvouletého kurzu. A vy budete mít možnost vidět výsledky práce studentů ve formě minifestivalu “Nučice žijí divadlem”
Program:
Pátek 17. 6. od 20:00 – Velký styl (35 min.)
Sobota 18. 6. od 15:00 – Adéla ještě nevečeřela (25 min.)
Sobota 18. 6. od 18:00 – Hloupý manžel (25 min.), Český bukačo (15 min.), Nízkotučný život (15 min.)
Těšíme se na vás!
Vstupné dobrovolné


Pohádkový květen v Nučicích

Přijměte naše pozvání na dvě pohádkové inscenace, které proběhnou v Nučicích.
22. května od 15:00 přivítáme v Lidovém domě Divadlo Máj z Prahy, které uvede pohádku Duch v lahvi.
O týden později uvedeme v rámci Nučického jarmarku (28. května od 14:30) naši loutkovou Vitamínovou pohádku. Tentokrát však na jiném místě, než je v rámci jarmarků obvyklé.
Naším velkým snem je realizace letní divadelní scény v Nučicích. Prvním krokem je “testovací provoz” místa, kde by letní kulturní scéna mohla vzniknout. Navštivte nás tedy v zahradě nučické pošty/knihovny/muzea – adresa Báňská 154. Budeme se těšit!


Kde hrajeme v roce 2022?


Je nám dvacet let!

Jiří Janovský pokřtil naší publikaci a odstartoval tím dalších dvacet divadelních let. Děkujeme vám všem, během víkendu navštívily Lidový dům bezmála tři stovky diváků! Dvojitá premiéra Písečku dopadla na jedničku, Alenka a Luděk se úžasně pohádali v inscenaci Já jsem Herbert a Improti byli báječní. Splnili jsme si také náš divadelní sen a uvedli inscenaci Velká žranice. Děkujeme!!


Český rozhlas natáčel v Lidovém domě o našem souboru!

Český rozhlas Region – Praha a střední Čechy natočil reportáž o našem souboru a o oslavách našich krásných kulatých narozenin. Velice děkujeme paní redaktorce Jolaně Novákové za návštěvu v Lidovém domě a vám přejeme příjemný poslech. Rozhovor naleznete pod tímto odkazem!


Crowdfundingová kampaň úspěšně ukončena!

Jedním z hlavních vrcholů oslav 20 let Ochotnického spolku ŽUMPA bude vydání publikace, která mapuje dvě dekády našeho divadelního snažení. Tisk a vydání publikace je velmi nákladné. Proto jsme se rozhodli pokusit se finanční prostředky vybrat formou veřejné sbírky. Cílovou částku se nám podařilo vybrat v devíti dnech a nakonec se počítadlo zastavilo na částce 21 250,-
Věříme, že právě publikace o našem divadelním souboru je něco, co nemůže ve vaší knihovně chybět! Velice děkujeme za podporu!


Kde hrajeme v roce 2022?

 • pátek 11. března od 19:00 – Přiznání, KZ Orfeum, Jana Švermy 824, Kadaň
 • středa 23. března od 19:00 – Přiznání, Městské divadlo Sokolov
 • pátek 25. března od 19:30 – Klub, Únětická Sokolovna, Školní 93
 • čtvrtek 7. dubna od 19:00 – Přiznání, KC Střelnice, Turnov
 • 22. a 23. dubna – Oslavy 20 let našeho souboru, Lidový dům Nučice
 • 22. dubna od 19:00 – Píseček – první PREMIÉRA, Lidový dům Nučice
 • 23. dubna od 18:00 – Píseček – druhá PREMIÉRA, Lidový dům Nučice
 • 6. – 7. května – Klub, Fest Broukovec, Česká Kamenice
 • pátek 29. července od 18:00 – Přiznání, Festival Pernštejnlove, Zámek Pardubice

20 let Ochotnického spolku ŽUMPA

Oslavy dvaceti let od založení našeho souboru proběhnou v Lidovém domě 22. a 23. dubna 2022 a můžete se těšit na bohatý program, který bude mít dva pomyslné vrcholy. Jedním z nich bude slavnostní křest publikace mapující naší historii. Publikace se momentálně dokončuje a její vydání můžete podpořit v crowdfundingové kampani. Druhým bude premiéra nové inscenace Píseček, kterou v současné době intenzivně zkoušíme.


16. ledna začíná naše první crowdfundingová kampaň!

Jedním z hlavních vrcholů oslav 20 let Ochotnického spolku ŽUMPA bude vydání publikace, která mapuje dvě dekády našeho divadelního snažení. Tisk a vydání publikace je velmi nákladné. Proto jsme se rozhodli pokusit se finanční prostředky vybrat formou veřejné sbírky, tzv. crowdfundingu. Od 16. ledna navštivte stránku naší kampaně na portálu Donio.cz a vyberte si některou ze zajímavých odměn. Věříme, že právě publikace o našem divadelním souboru je něco, co nemůže ve vaší knihovně chybět! Velice děkujeme za podporu!

— Chci přispět na vydání publikace “20 let Ochotnického spolku ŽUMPA” —


Podcast Ochotníci na vlnách

Amatérská divadelní asociace otevírá další běh dvouleté Školy základů činoherní režie (2022 – 2024) a právě o tomto vzdělávacím programu je další epizoda našeho podcastu. K mikrofonu si Jakub Pilař pozval předsedu ADA Pavla Hurycha, hlavní lektorku Petru Richter Kohutovou, lektorku jevištní řeči a známou daberku a profesorku na DAMU Evu Spoustovou a na závěr studentku současného běhu školičky Aničku Kocábkovou. Každý z hostů vám po svém a ze svého úhlu pohledu představí režijní školu ADA a řekne důvody, proč je fajn se do dalšího běhu přihlásit!
Podcast je dostupný pod těmito odkazy na platformách Spotify, Anchor, Apple Podcasts, Google Podcast, na našem YouTube kanálu a záložce Ochotníci na vlnách.

Téma podcastu – Režijní škola Amatérské divadelní asociace


Benefiční akce v Lidovém domě

🙏 I my jsme podpořili sbírku, kterou iniciovala naše místní základní škola.
Vánoční pohádkový festival se moc povedl a na dobrovolném vstupném jsme vybrali 7.168 Kč. Naši herci také sáhli do prasátek a vybranou částku jsme zaokrouhlili na 10.000 Kč, které putují na účet postižené rodiny.
Všem moc děkujeme a moc si vážíme vaší podpory!
Jste úžasní!


Dotace na vybavení pro spolkovou činnost

logo EU

V rámci Programu rozvoje venkova a výzvy MAS Jihozápad nám byla na projekt „Žebravé UMělecké PAnoptikum – vybavení pro spolkovou činnost“ vyplacena dotace ve výši 177.118,- Kč. V rámci projektu byla pořízena divadelní technika (stmívače a světlomety) pro kulturní a spolkové akce. Pořízená divadelní technika bude také bezplatně půjčována školám, spolkům a obcím.
Projekt je spolufinancován Evropskou unií.

logo PRV logo LEADER MAS Jihozápad


Nučický Kahan 2021 – Vyhlášení vítěze

Vítězem divácké ankety osmého ročníku Nučického Kahanu a držitelem putovní ceny Permíníka Maňase se stává turnovský divadelní soubor Kámoš Drámoš a jejich inscenace Kdekrademor!
V součtu diváckého hlasování dostali Drámoši jen jeden negativní a dva neutrální hlasy, zbytek byly jen pozitivní reakce.
Velice gratulujeme a už dnes začínáme s přípravami devátého ročníku Nučického Kahanu, který proběhne od 6. do 8. října 2022.
Fotografie z letošního ročníku naleznete pod tímto odkazem


Nučický Kahan 2021

Již ve čtvrtek 7. října bude zahájen 8. ročník přehlídky amatérských divadelních souborů Nučický Kahan představením Divadla Refektář Co není přece je. V pátek večer do Nučic přijede královehradecké Divadlo Jesličky a jejich úspěšná inscenace Kupé story. Velkým divadelním svátkem je pro nás přivítání legendárního souboru Buchty a loutky, který v sobotu 9. října od 10:00 uvede představení Norská pohádka. Sobotní odpolední a večerní program bude patřit dospělému publiku. K vidění bude například představení Úl od známých kladenských V.A.D., z Mostu přijede soubor Brambůrky s představením Cvičme v rytme, které bodovalo i na letošním Jiráskově Hronově nebo Improti, kteří se momentálně věnují alternativní divadelní improvizaci ve formě long form detektivních příběhů. Program zde!
Velmi oceníme, když svou účast potvrdíte v oficiální události. Těšíme se na Vás!


Nadcházející představení v roce 2021

Monodrama PŘIZNÁNÍ
12. září od 18:00 – Přiznání – Festival Karlovarský Harlekýn, Divadlo Husovka, Karlovy Vary
25. září od 17:00 – Přiznání – Rádobyfest, Klapý
26. září od 10:00 – Přiznání – Sokolovská čurda, Sokolov
16. října od 20:00 – Přiznání – Národní přehlídka divadla jednoho herce, Kaznějov
17. října od 19:00 – Přiznání – Libčický divadelní podzim, sál ZUŠ Libčice n. Vlt.
5. listopadu od 19:30 – Přiznání – Přehlídka Tréglova Bělá, Bělá p. Bezdězem
6. listopadu od 19:00 – Přiznání – Pchery, Dělnický dům
20. listopadu – Přiznání – Noc divadel, Sportovní a kulturní centrum Jinočany

Jednoaktová tragikomedie KLUB
17. září od 16:00 – Klub – Festival FEMAD, Divadlo na Kovárně, Poděbrady
27. září od 20:00 – Klub – Krakonošův divadelní podzim, Vysoké nad Jizerou
13. – 14. listopadu – Klub – Festival bez zbytečnejch řečí, Divadlo Alfa, Plzeň
23. listopadu od 20:30 – Klub – Klášterecké divadelní žně, KC Klášterec n. Ohří

Další akce
4. září od 15:00 – Vitamínová pohádka, Mezouňský ZavírákFOTOGALERIE
7. – 9. října – 8. ročník přehlídky Nučický Kahan, Lidový dům Nučice
13. listopadu – Noc divadel, Lidový dům Nučice
20. listopadu – Noc divadel, Kulturní a sportovní centrum Jinočany
11. – 12. prosince – Vánoční pohádkový festival, Lidový dům Nučice

Inspirativní představení – Režijní škola ADA
2. října od 19:00 – Divadlo Procity – Instalajf, Lidový dům Nučice
13. listopadu od 19:00 – DS Klicpera Sadská – Konference, Lidový dům Nučice
11. prosince od 17:00 – DS D3 Karlovy Vary – Komedie o narození Ježíška aneb Betlém, Lidový dům Nučice


Divadelní Piknik Volyně 2021

Pokračujeme dál! Tentokrát vyrážíme s představeními našeho repertoáru na Celostátní přehlídku amatérského činoherního a hudebního divadla Divadelní Piknik Volyně. V rámci programu této národní soutěžní přehlídky uvedeme inscenace Přiznání a Klub, které byly do Volyně doporučeny z pražské postupové přehlídky POPAD. První přijde na řadu Klub a to v sobotu 3. července od 21:15, hned následující den bude od 14:00 uvedena také repríza Přiznání.

Divadelní Piknik probíhá od 30. června do 6. července a kompletní program naleznete zde.


Rozhovor o Přiznání a našem souboru


V rámci mezinárodního divadelního festivalu Regiony stačil náš režisér a herec Jakub nejen hrát a sledovat další představení ale také dávat rozhovory. Pořad Antré vytváří Volné sdružení východočeských divadelníků a provází jím Kateřina Fikejzová Prouzová a Josef Jan Kopecký. Dozvíte se více o naší inscenaci Přiznání, podcastu Ochotníci na vlnách nebo odpověď na věčnou otázku “Ochotník nebo amatér??”


Podcast Ochotníci na vlnách

S radostí Vám představujeme náš nový projekt. Sérii neformálních rozhovorů o divadle Ochotníci na vlnách. Hosty budou zajímavé osobnosti z ochotnických souborů po celé ČR ale také vybraní členové Ochotnického spolku ŽUMPA. Každý měsíc se můžete těšit na 3 nové epizody.
Pořadem provází herec, režisér a dramaturg Ochotnického spolku ŽUMPA Jakub Pilař.
Podcast je dostupný pod těmito odkazy na platformách Spotify, Anchor, Apple Podcasts, Google Podcast, na našem YouTube kanálu a záložce Ochotníci na vlnách.

Další host Robert Kunesch


Míříme na hradecký festival REGIONY

V letošním roce jsme poprvé součástí jednoho z nejzásadnějších tuzemských divadelních festivalů – Mezinárodní divadelní festival Regiony v Hradci Králové. V osmi dnech festivalového programu se představí profesionální divadla, která jsou doplněna také amatérskými inscenacemi. Naše představení Přiznání se uskuteční v atriu hradecké radnice ve středu 23. června od 22:15.


Nadcházející představení v sezóně 2020/2021

3. června od 19:30 – Přiznání – Činoherní klub (Ve Smečkách 26) – Vstupenky zde za 90 Kč.
11. června od 19:30 – Přiznání – Lidový dům Nučice
23. června od 22:15 – Přiznání – Festival Regiony (Hradec Králové)
16. července od 17:00 – Klub – Josefův důl
4. září – Mezouňský Zavírák
12. září od 18:00 – Přiznání – Divadlo Husovka, Karlovy Vary
26. září od 10:00 – Přiznání – Sokolovská čurda, Sokolov


Návrat na naše domácí jeviště

Přijměte pozvání na další reprízu inscenace Přiznání. Po dlouhé divadelní pauze se vracíme do domácího prostředí – Lidového domu v Nučicích. Budeme se na Vás těšit v pátek 11. června od 19:30.
Vstupné dobrovolné a moc se na Vás těšíme
Podmínky pro vstup:
čestné prohlášení – ke stažení
– 22 dnů od prvního očkování
– negativní test (stačí samotest – budou k dispozici před představením)
– prodělání nemoci Covid-19 v předchozích 180 dnech.


Opět vystoupíme v Činoherním klubu!!

Osm měsíců dlouhá divadelní pauza končí. Na jeviště se vrátíme ve velkém stylu. Je nám velkou ctí, že jsme byli opět osloveni k účinkování na průběžné přehlídce “Činoherní klub uvádí”.
Ve čtvrtek 3. června od 19:30 uvedeme v Činoherním klubu druhou reprízu britského monodramatu Přiznání. Může být ústředním tématem divadelní hry něco tak přízemního, jako je vyplňování daňového přiznání? Základem hry je prostý, leč originální nápad: použít „daňové doklady“ jako klíč k vyprávění životního příběhu.

Vstupenky můžete zakoupit zde za 90 Kč. Děkujeme za podporu a těšíme se na Vás v Činoherním klubu (Ve Smečkách 26).
První oficiální recenzi na představení naleznete zde


Dotace na vybavení pro spolkovou činnost

logo EU

V rámci Programu rozvoje venkova a výzvy MAS Jihozápad nám byla na projekt „Žebravé UMělecké PAnoptikum – vybavení pro spolkovou činnost“ schválena dotace v maximální částce téměř 195 tis. Kč. Projekt spočívá v pořízení divadelní techniky (stmívačů a světlometů) pro kulturní a spolkové akce. Pořízená divadelní technika bude také bezplatně půjčována školám, spolkům a obcím.
Projekt je spolufinancován Evropskou unií.

logo PRV logo LEADER MAS Jihozápad


Dokončení projektu „Portálový most pro Lidový dům Nučice“

Ve čtvrtek 28. ledna 2021 jsme dokončili realizaci projektu „Portálový most pro Lidový dům Nučice“. Most je již na svém místě a čeká na intenzívní využívání při zkouškách, představeních a přehlídkách. Realizací projektu došlo ke značnému zlepšení technické úrovně Lidového domu jako prostoru pro konání různých divadelních, koncertních a dalších kulturních a společenských akcí.
Na projekt jsme získali grant ve výši 50.000,- Kč, a to v rámci grantového programu „SPOLUbydlíme“ společnosti VAFO PRAHA, s.r.o., která v Chrášťanech vyrábí krmiva Brit a Carnilove pro naše mazlíčky.

Moc děkujeme za podporu a vážíme si zájmu této společnosti o náš region.


Podcast Ochotníci na vlnách

S radostí Vám představujeme náš nový projekt. Sérii neformálních rozhovorů o divadle Ochotníci na vlnách. Hosty budou zajímavé osobnosti z ochotnických souborů po celé ČR ale také vybraní členové Ochotnického spolku ŽUMPA. Každý měsíc se můžete těšit na 3 nové epizody.
Pořadem provází herec, režisér a dramaturg Ochotnického spolku ŽUMPA Jakub Pilař.
Podcast bude dostupný pod těmito odkazy na platformách Spotify, Anchor, Apple Podcasts, Google Podcast, na našem YouTube kanálu a záložce Ochotníci na vlnách.

Další host podcastu Jakub Třešňák


PF 2021

PF 2021Vážení a milí diváci a naši divadelní přátelé,

jménem celého našeho souboru Vám přejeme pevné zdraví a úspěšný vstup do roku 2021.

Moc se těšíme až se spolu zase budeme setkávat v sálech kulturních stánků a budeme pro Vás hrát naší novinku Přiznání, úspěšnou tragikomedii Klub, situačku Amant nebo scénické čtení Audience.

Naše motto “Mějte se rádi a choďte do divadla”.


Úspěch představení Klub na přehlídce Pražská divadelní kovárna 2020

Ve dnech 6. – 8. listopadu 2020 se uskutečnila online verze přehlídky amatérského divadla Pražská divadelní kovárna 2020, které jsme se zúčastnili s představením Klub. Jakub Pilař získal diplom za objevnou dramaturgii a režii a Martin Kozák získal diplom za pozoruhodný herecký výkon v roli lingvisty.
Závěrečné hodnocení lektorského sboru za účasti zástupců našeho spolku je k dispozici zde.

Ocenění nás v této těžké době potěšilo a přineslo motivaci do další práce.


Úspěch našeho projektu v grantovém programu „SPOLUbydlíme“

V rámci grantového programu „SPOLUbydlíme“ společnosti VAFO PRAHA, s.r.o., která v Chrášťanech vyrábí krmiva Brit a Carnilove pro naše mazlíčky, jsme získali 50.000,- Kč na projekt „Portálový most pro Lidový dům Nučice“.

Moc děkujeme za podporu a vážíme si zájmu této společnosti o náš region.


Veřejná knihovnička Ochotnického spolku ŽUMPA

KnihovničkaDne 20. prosince 2020 jsme pro všechny čtenáře z Nučic a okolí připravili na nučickém nádraží malý vánoční dárek. Sdílenou knihovničku plnou krásných knížek – beletrie, dívčí romány, červená knihovna, sci-fi, fantasy, pohádky, dobrodružná i naučná. Nezapomněli jsme ani na školáky a v knihovničce je výběr i z povinné četby. Takže pokud ještě nemáte na Vánoce čtení, určitě se pro knížku zastavte.
Knihovnička je umístěna v rámci projektu Kniha do vlaku.
Půjč si, vrať či přines jinou


Nučická Noc divadel 2020 online

Noc divadel je jednou z tradičních akcí naší divadelní sezóny. Neradi bychom Vás ochudili o divadelní zážitky, a tak jsme se rozhodli pro online verzi Noci divadel. V letošním roce jsme měli v plánu uvést pohádku od divadla Loutky bez hranic. Níže vám nabízíme několik odkazů na záznamy pohádkových představení.

Pro dospělé publikum máme připraveny odkazy na naše představení, které je možné zhlédnout na YouTube kanálu našeho spolku. Přejeme příjemnou zábavu.

  • Tajné dveře – záznam z roku 2017
  • Komu zvoní mobil? – scénické čtení naší první uvedené hry
  • Osmičky – představení k příležitosti 100 let od založení republiky
  • Impro show – záznam improvizačního večera z roku 2019

Online přehlídka Pražská divadelní kovárna

První listopadový víkend byl ve znamení divadelní přehlídky Pražská divadelní kovárna, kterou současná opatření přesunula do online prostoru. Zúčastněné soubory poskytly organizátorům záznamy svých inscenací a odborná porota je poté hodnotila přes komunikační software ZOOM. Pokud máte zájem zhlédnout představení dalších ochotnických souborů a poslechnout si hodnocení odborné poroty navštivte stránku přehlídky. Současně si můžete poslechnout také hodnocení naší úspěšné jednoaktové tragikomedie Klub.


Nadcházející představení v sezóně 2020/2021

30. října od 19:00 – Přiznání – Dělnický dům Pchery
31. října od 19:00 – Amant – Sokolovna Vysoký Újezd
14. listopadu – Klub – Festival Bez zbytečnejch řečí, Plzeň, Divadlo Alfa Přesunuto na leden 2021!
20. listopadu – Přiznání – Festival Tréglova Bělá – Bělá pod Bezdězem Přesunuto na březen 2021!
21. listopadu – Noc divadel – Online verze
16. ledna – Klub – Festival Bez zbytečnejch řečí, Plzeň
23. – 24. ledna 2021 – Klub – Národní přehlídka jednoaktovek, Holice u Pardubic
5. – 7. února 2021 – Přiznání – Přehlídka Bechyňské perlení


Nučický Kahan – vyhlášení vítěze

Vítězem divácké ankety o nejlepší představení 7. ročníku přehlídky ochotnických divadel Nučický Kahan se stalo Broukovcovo Kamdivadlo s monodramatem Jaroslava Střelky “Do kalhot!”
Gratulujeme a moc děkujeme všem, kteří se v této nelehké době přišli potěšit kvalitním divadlem.
Od pondělí 12. října nás čeká divadelní pauza a my můžeme jen doufat, že budeme mít co nejdříve možnost se vidět. — Vaši ŽUMPÁCI —


Nučický Kahan – aktualizace

Upozorňujeme na drobné úpravy programu sedmého ročníku přehlídky Nučický Kahan.
Čtvrtek 8. října – večerní představení
Místo hry Co není přece je od Divadla Refektář bude uvedena první repríza naší hry Přiznání
Pátek 9. října – představení pro školy
Z hygienických důvodů bude pro veřejnost nepřístupné představení Audience (pátek 9. října od 9:00), které je určeno pro studenty.
Sobota 10. října – dopoledne
V souvislosti se současnou situací neproběhne pohádkové představení souboru Tři boty (sobota 10. října od 11:30) a z preventivních hygienických důvodů jsme se rozhodli zrušit také tradiční výtvarné dílny.
Děti a rodiče se ale mohou těšit na báječnou loutkovou pohádku Nedopečený koláček od souboru Loutky bez hranic (sobota 10. října od 9:45)
Sobota 10. října – odpoledne
Jelikož došlo ke zrušení představení Geriho šuplíky (sobota 10. října od 15:45) bude sobotní program rozdělen na dva bloky a přispějeme tím ke zlepšení hygienických podmínek.
Současně bohužel došlo ke zrušení odpoledního představení Odborná porota od OJEBATtheatr a večerního představení Úl od Divadla V.A.D.
Vyhlášení vítěze divácké ankety proběhne v sobotu od 20:00

Zbytek programu zůstává v platnosti. Moc se těšíme a pevně doufáme, že si najdete cestu do Lidového domu. — Vaši Žumpáci —


Jedinečná příležitost vidět první reprízu inscenace Přiznání

Situace je složitá přesto řešitelná. Tento čtvrtek 8. října od 19:30 uvidíte v rámci přehlídky Nučický Kahan první reprízu naší hry PŘIZNÁNÍ.
Představení “Co není přece” od Divadla Refektář se budeme snažit uvést někdy v průběhu této sezóny.
Děkujeme za pochopení a hlavně přijďte milí diváci.


Nučický Kahan – souhrnné informace


Nučický Kahan se blíží…

7. ročník přehlídky ochotnických divadel Nučický Kahan proběhne v Lidovém domě v Nučicích od 8. do 10. října 2020. Opět se můžete těšit na porci toho nejlepšího co jsme měli možnost za poslední rok na ochotnických scénách vidět. Více o programu naleznete na stránce letošního ročníku.
Akce proběhne v souladu se současnými hygienickými opatřeními.
Vstupné dobrovolné


Nadcházející představení v roce 2020

8. – 10. října – přehlídka Nučický Kahan – Lidový dům Nučice
30. října od 19:00 – Přiznání – Dělnický dům Pchery
31. října od 19:00 – Amant – Sokolovna Vysoký Újezd
6. listopadu od 18:30 – Klub – Přehlídka Pražská divadelní kovárna (Pod Strašnickou Vinicí 23)
14. listopadu – Klub – Festival Bez zbytečnejch řečí, Plzeň, Divadlo Alfa
21. listopadu – Noc divadel – Lidový dům Nučice
21. listopadu – Klub – Holice (Národní přehlídka jednoaktových her)
13. prosince – Vánoční pohádkový festiválek – Lidový dům Nučice


Rozhovor pro portál divadelník.cz

V letošním roce vznikl nový portál o amatérském divadle divadelnik.cz a jeden z nejnovějších rozhovorů se týká naší inscenace Přiznání. Redakce zpovídala Jakuba, kterého uvidíte v pátek 18. září od 19:00 v hlavní roli. Zajímá vás jak vznikala naše nejnovější inscenace a jak funguje naše divadlo? Klikněte na odkaz a čtete! 🙂


Premiéra inscenace Přiznání

Po nucené pauze zahájíme 19. divadelní sezónu ve velkém stylu. V pátek 18. září 2020 od 19:00 proběhne v Lidovém domě česká premiéra hry současného britského autora Jamese Grahama Přiznání. Může být ústředním tématem divadelní hry něco tak přízemního, jako je vyplňování daňového přiznání? Základem hry je prostý, leč originální nápad: použít „daňové doklady“ jako klíč k vyprávění životního příběhu. V titulní roli se představí Jakub Pilař. Moc se těšíme 😉
Velice oceníme, když se přidáte do události na Facebooku a pozvete i své známé.


ŽUMPA poprvé na Jiráskově Hronově

Dostalo se nám té cti zúčastnit se 90. ročníku přehlídky Jiráskův Hronov ❤️ V úterý 4. srpna od 23:00 uvedeme v parku Aloise Jiráska tragikomedii Klub.
Pokud se do Hronova nedostanete, budeme se na Vás s Klubem těšit v pátek 17. července od 20:00 v Lidovém domě v Nučicích.


Nadcházející představení v roce 2020

13. června od 10:00 – Amant – Sousedský dům Miletín (přehlídka Miletínské divadelní jaro 2020)
26. června od 19:00 – Amant – Lidový dům Nučice
16. července od 20:00 – Amant – Zámek Dobřichovice (přehlídka Dobřichovické divadelní slavnosti 2020)
17. července od 20:00 – Klub – Lidový dům Nučice
24. července od 21:00 – Klub – Dům DOTEK – Horní Maršov
4. srpna od 23:00 – Klub – 90. ročník přehlídky Jiráskův Hronov
18. září od 19:00 – Přiznání (česká premiéra) – Lidový dům Nučice
8. – 10. října – přehlídka Nučický Kahan – Lidový dům Nučice
30. října od 19:00 – Přiznání – Dělnický dům Pchery
31. října od 19:00 – Amant – Sokolovna Vysoký Újezd


Aktualizace našeho YouTube kanálu

Chtěli bychom vám trochu zpříjemnit následující týdny bez našeho divadla a kultury obecně. Náš YouTube kanál jsme proto naplnili záznamy divadelních her z posledních let ale i archivními kousky ve kterých uvidíte mladší já některých našich herců 🙂
Přejeme mnoho zábavy


Nařízení Vlády ČR

Vážení diváci, s ohledem na aktuální situaci rušíme do odvolání všechna naše divadelní představení a ostatní akce. O případných náhradních termínech Vás budeme informovat. Příprava nových představení a projektů bude samozřejmě v rámci možností pokračovat a určitě je na co se těšit. Děkujeme za pochopení a přejme si lepší dny příští. Vaši ŽUMPÁCI


Úspěch na krajské přehlídce POPAD


Hrdě informujeme o našem velkém úspěchu. Z krajské soutěžní přehlídky POPAD si náš Klub přivezl pět individuálních ocenění. David, Martin i Honza dostali ceny za herecké výkony. Režisér Jakub potom cenu za scénografii, a také za režii a dramaturgickou úpravu. Současně jsme byli doporučeni do programu celostátní přehlídky činoherního a hudebního divadla Divadelní piknik Volyně. Velice děkujeme odborné porotě a Amatérské divadelní asociaci za organizaci přehlídky.


Obnovení projektu ŽUMPA čte dětem

ŽUMPA čte dětem
S radostí oznamujeme všem malým i velkým milovníkům divadla a literatury, že od letošního jara obnovujeme cyklus “ŽUMPA čte dětem”. Během šesti společných setkání se vydáme do prostředí známých i méně známých dětských knih. A nebyli bychom to my, kdyby se ke čtení nepřipojilo i trochu toho divadla a společného hraní. Budeme se těšit každý druhý čtvrtek od 16:30 v Lidovém domě. Začínáme 19. března pohádkou O princezně, která měla škytavku.


Úspěšné uvedení Klubu v Mostě

V neděli 9. února 2020 jsme se zúčastnili 15. ročníku přehlídky amatérských divadelních souborů NaNečisto Most. Uvedena byla naše novinka jednoaktová tragikomedie Klub z pera Jakuba Kolára. Všechna představení hodnotila odborná porota a také recenzent Petr KlariN Klár, který k našemu představení napsal moc pěknou recenzi – čtěte zde Moc děkujeme a těšíme se na další divadelní štace.


Představení divadelní sezóny 2019/2020

15. listopadu od 19:00 – Scénické čtení hry V. Havla Audience – V rámci výstavy 30 let sametu (OÚ Chýně, Hlavní 200)
16. listopadu od 10:00 – Nučická Noc divadel – Lidový dům Nučice
16. listopadu od 20:30 – KlubMěstská knihovna v Praze – ústřední knihovna (Mariánské náměstí)
29. listopadu od 19:00 – Klub – Dělnický dům Pchery (ulice 5. května 277)
30. listopadu od 20:00 – Klub (v rámci přehlídky Kaškova Zbraslav)
24. ledna od 19:00 – Žumpa Impro show vol. 3 – Lidový dům Nučice
25. ledna od 19:00 – Amant – Sportovní hala Kyšice u Unhoště (ulice Pražská 104)
1. února od 13:30 – Klub – Přehlídka Bechyňské Perlení – Kulturní středisko Bechyně (U Nádraží 602)
1. února od 19:00 – KlubKC Zahrada (Malenická 1784, Praha – Jižní město)
9. února od 10:20 – KlubPřehlídka Nanečisto Most (ZUŠ F. L. Gassmanna – Most)
14. února od 19:00 – Amant – Společenský klub Loděnice
16. února od 19:00 – Amant – Aula ZŠ Chýně
29. února od 14:00 – Klub – Kulturní středisko U Koruny, Radotín (přehlídka POPAD)
od 19. března – ŽUMPA čte dětem – každý druhý čtvrtek od 16:30 – Lidový dům Nučice Zrušeno!
20. března od 10:00 – Amant – Tylovo divadlo (přehlídka Wintrův Rakovník 2020) Zrušeno!
3. dubna od 20:00 – Divadlo Maškara – Tohle není Maryša (Lidový dům Nučice) Zrušeno!
5. dubna od 15:00 – Loutkářský spolek Před Branou Rakovník – Kocour v botách (Lidový dům Nučice) Zrušeno!
17. dubna od 19:00 – Klub – Lidový dům Nučice – Oslava dovršení plnoletosti souboru (2002 -2020) Zrušeno!
19. dubna od 15:00 – Amant – Kino Sadská, Tylova 266 (přehlídka Klicperovy divadelní dny Sadská 2020) Zrušeno!


Amant v Činoherním klubu

Milí diváci, nezapomeňte, že 27. října od 19:30 hrajeme naši situační komedii Amant v legendární pražské scéně Činoherním klubu. Vstupné do Činoheráku je 90,- a pod tímto odkazem si můžete zakoupit lístky.Budeme se na vás těšit.


Nučická Noc divadel proběhne 16. listopadu 2019

Letošní program začne již dopoledne a uvedena bude od 10:00 loutková pohádka Eliščiny pohádky od Divadla Já to jsem. Herec Víťa Marčík mladší je jedním ze členů velké divadelní rodiny Marčíků z Českých Budějovic, kteří patří mezi špičku současného loutkářství.
Večerní program Noci divadel začne v 17:00 scénickým čtením divadelní hry Václava Havla Audience, dále bude od 18:00 pokračovat reprízou naší nejnovější hry Klub. Nučickou Noc divadel tradičně uzavře ukázka divadelní improvizace v podání skupiny Improti.
Vstupné dobrovolné


Nučický Kahan 2019 – poděkování

Šestý ročník přehlídky ochotnických divadel Nučický Kahan je již minulostí. Velice děkujeme všem, kteří si udělali čas a přišli do divadla – bylo Vás více než 700. Všichni účinkující byli nadšeni z diváckého zájmu a nekončících a upřímných potlesků – v mnoha případech dokonce ve stoje.
Vítězem divácké ankety a držitelem putovní ceny se stalo Kočovné divadlo Ad Hoc a jeho komediální opera mafia Il Congelatore neboli Zmrazovač.
Fotografie z přehlídky jsou dostupné zde


Nučický Kahan 2019

6. ročník přehlídky ochotnických divadel Nučický Kahan se blíží. Kompletní informace o představeních naleznete zde. Slavnostní zahájení obstará v pátek 11. října 2019 od 20:00 Kočovné divadlo Ad Hoc a jeho veleúspěšná komediální opera mafia Il Congelatore neboli Zmrazovač. Tohle nesmíte vynechat, mohli byste toho hodně litovat 🙂
Velmi oceníme když se přidáte do události na sociální síti Facebookzde
Zmrazovač
KOMEDIÁLNÍ OPERNÍ DRAMA plné napětí a morálních dilemat je prošpikováno hudebním géniem Verdiho, Pucciniho, Leoncavala, Bizeta a dalších mistrů. Romance a akce, živý orchestr, mrtvé mrtvoly. Přežijte v časech kmotrů a možná přijde i happy end. V sále je přísně zakázána konzumace zmrzliny!


Nučický Kahan – plakát

Oficiální plakát a program šestého ročníku Nučického Kahanu je online. Po kliknutí na obrázek je možné si plakát stáhnout a sdílet dále. Děkujeme a velmi se na Vás 11. a 12. října 2019 těšíme.
Kompletní informace o představeních naleznete zde.
Velmi oceníme když se přidáte do události na sociální síti Facebook – zde


Nučický Kahan – fotografie účinkujících


Kompletní informace o představeních naleznete zde


Amant – podzimní štace

První reprízy Amanta po letních prázdninách proběhnou v pátek 13. září v restauraci Dělnický dům v obci Pchery (ulice 5. května 227) a hned následující den v sobotu 14. září ve Sportovním a kulturním centru Jinočany. Velice děkujeme spolku Pcherské maminky a obci Jinočany za pozvání a organizaci akcí. Obě reprízy začnou v 19:00 a vstupné bude tradičně dobrovolné.
27. října od 19:30 poté zahrajeme Amanta v legendární pražské scéně Činoherním klubu.
Vstupné do Činoheráku je 90,- a pod tímto odkazem si můžete zakoupit lístky.


Amant – 1. repríza

Dovolujeme si Vás pozvat na poslední představení letošní sezóny. V první repríze uvedeme naší letošní novinku, bláznivou situační komedii Amant. Těšíme se na vás v pátek 14. června 2019 od 19:00 v Lidovém domě v Nučicích. Vstupné dobrovolné a doporučujeme přivést všechny své známé a kamarády 🙂 Těšíme se
Budeme rádi když potvrdíte svou účast v události na síti Facebook zde


Amant – fotografie z premiéry

Tak tohle byla jízda!! Dvojitá premiéra Amanta se vydařila nad veškerá naše očekávání. Pořád nemůžeme uvěřit tomu, že jste dokázali kompletně zaplnit naše divadlo dva večery za sebou. Moc si toho vážíme a doufáme, že se na vás můžeme těšit nejen u repríz Amanta ale i u dalších divadelních akcí.
Fotografie z premiéry jsou dostupné zde


Premiéra hry AMANT

Všechny naše fanoušky zveme na naší nejnovější premiéru, bláznivou situační komedii Amant.
Premiéra proběhne formou tzv. tupláku a to v pátek 12. a v sobotu 13. dubna 2019 vždy od 19:00 v Lidovém domě v Nučicích. Vstupné je dobrovolné a moc se na vás těšíme.


Vyrážíme na Modrého kocoura


Další akcí, kterou navštívíme se Zázračným křeslem bude krajská soutěžní přehlídka Modrý kocour, pořádaná v Turnově. Jedná se o jednu z nejprogresivnějších přehlídek u nás a pětidenní divadelní program je našlapaný k prasknutí.
My vystoupíme v neděli 24. února od 11:00 v KC Střelnice
Vstupné 70,- studenti 50,- a důchodci zdarma


Opět se vracíme do Kyšic

Sedmou reprízu Zázračného křesla máte možnost shlédnout v pátek 8. února od 19:00 ve sportovní hale v Kyšicích u Unhoště. Pořadatelem je obec Kyšice a vstupné je 60,-
Budeme se těšit


Druhé vydání Impro show bylo báječné

25. ledna jsme v Lidovém domě uvedli naší verzi Improvizační show. Děkujeme všem divákům za úžasné závěrečné “standing ovation”. Fotografie jsou dostupné zde


Krásné Vánoce

Všem našim divákům, fanouškům a přátelům přejeme krásné Vánoce a úspěšný rok 2019 – ideálně strávený ve společnosti našeho divadla
Nejdříve se uvidíme 25. ledna od 19:00 při druhém vydání naší Impro show

Noc divadel - 200


První polovinu letošní sezóny uzavřeme v Brně

Velice děkujeme všem, kteří v sobotu navštívili naši Noc divadel. Během Dámské šatny i improvizačního představení jste vytvořili skvělou atmosféru.
Zároveň upozorňujeme, že letošní poslední repríza Zázračného křesla proběhne 1. prosince od 15:30 v Brně v rámci přehlídky Divadelní Baf. Co takhle si společně s námi udělat výlet na Moravu? 🙂


Uvedeme představení číslo 200 v historii našeho divadla

Dovolujeme si Vás pozvat na představení Dámská šatna, které proběhne 17. listopadu od 18 hod. v Lidovém domě v Nučicích.
Uvedením překonáme jeden významný milník v naší historii – představení s pořadovým číslem 200
Noc divadel - 200


100 let Československé republiky a Noc divadel

Fotografie z včerejších oslav 100 let od založení ČSR jsou dostupné zde. Děkujeme všem divákům a těšíme se na další setkání s Vámi. Příští představení v Nučicích proběhne opět o státním svátku.
17. listopadu uvedeme v rámci Noci divadel hru Dámská šatna a vystoupí také Improti s jejich improvizační show.
Noc divadel - Dámská šatna


Poděkování – Nučický Kahan

Z celého srdce děkujeme všem divákům (bylo Vás bezmála 350), kteří dorazili na letošní ročník divadelní přehlídky Nučický Kahan. Vytvořili jste pro nás i pro ostatní divadelní soubory neopakovatelnou atmosféru. Doporučujeme sledovat náš Facebook aby Vám neutekly nejaktuálnější informace.
Fotografie jsou dostupné zde
Vaši ŽUMPÁCI


Plánovaná představení – podzim 2018

13. října od 14:00 – Zázračné křeslo – Lidový dům Nučice (Nučický Kahan)
26. října – Osmičky (představení pro školy)
28. října od 17:00 – Osmičky a O čem se zdálo Elišce? – Lidový dům Nučice
30. října od 18:00 – Osmičky – Husův dům Rudná
9. listopadu od 19:00 – Zázračné křeslo – Kulturní dům Koněprusy
16. listopadu od 19:00 – Dámská šatna – Libčice nad Vltavou (sál ZUŠ)
17. listopadu od 18:00 – Dámská šatna – Lidový dům Nučice (Noc divadel 2018)
24. listopadu – O čem se zdálo Elišce? – Kaškova Zbraslav (Divadlo Jana Kašky Zbraslav)
1. prosince – Zázračné křeslo – Divadelní Baf (Brno)


Nučický Kahan 2018

Rádi bychom Vám oznámili, že program letošního ročníku přehlídky amatérských divadel Nučický Kahan je hotový. Více o souborech a představení se dočtete zde.
Budeme se na Vás těšit 12. a 13. října 2018 v Lidovém domě v Nučicích.
Současně oceníme když se přidáte do události na facebooku a případně pozvete své známé a kamarády.

Divadelní vysvědčení

Zasloužíme si letošní vysvědčení?? 🙂 Mějte krásné léto a v září se na vás budeme těšit. Vaše divadlo ŽUMPA

Letošní divadelní sezóna se chýlí ke konci

8. června 2018 od 19:00 máte možnost vidět naší úspěšnou celovečerní hru Dámská šatna v kulturním klubu v Loděnicích.

15. června 2018 od 19:00 na naší domácí scéně v Lidovém domě v Nučicích uvedeme letošní novinku Zázračné křeslo.Těšíme se na Vás.


Video našeho tanečního vystoupení na Nučickém jarmarku je online


Účast na přehlídce Chudé divadlo 2018

V sobotu 7. dubna 2018 jsme na přehlídce Chudé divadlo 2018 sehráli v předpremiéře představení Zázračné křeslo. Z přehlídky jsme si přivezli dvě čestná uznání a mnoho podnětů a nápadů, jak s představením dále pracovat. Za skvělou organizaci přehlídky děkujeme Amatérské divadelní asociaci.

Premiéra hry Zázračné křeslo – 14.4.2018

Dovolujeme si Vás pozvat na premiéru naší nové hry Zázračné křeslo od maďarského autora Frigyese Karinthyho. Premiéra se uskuteční netradičně v sobotu 14. dubna 2018 od 18:00 v Lidovém domě v Nučicích. Vstupné dobrovolné.
Plakát ke stažení.

Divadlo Máj v Lidovém domě v Nučicích

V sobotu 17. března 2018 od 15:00 sehraje Divadlo Máj pohádkové představení O mlynáři Jankovi a Cecilce ze zámku aneb Lesní pohádka. Pohádky Divadla Máj jsou legendární, takže si děti i dospělí určitě přijdou na své. Vstupné na představení je 50 Kč. Plakát ke stažení.
Na sobotu 17. března jsme pro Vás zajistili i večerní představení, kdy od 19:00 sehraje Divadlo Máj v Lidovém domě Nučice ještě představení – Gabriela Preissová: Její pastorkyňa. Jedná se o opravdu krásné a velmi povedené představení, které rozhodně stojí za to. Ačkoliv jde o klasické dílo české literatury, můžeme Vám slíbit, že se určitě nebudete nudit. A možná zjistíte, že se v některých ohledech lidé nezměnili ani po téměř 130 letech od napsání hry. Vstupné na toto představení je dobrovolné. Plakát ke stažení.

ŽUMPA impro show – 15.12.2017

Zveme Vás na historicky první impro show v podání Žumpy. Akce se koná v pátek 15. prosince 2017 v Lidovém domě v Nučicích. Začátek akce v 19 hodin. Vstupné dobrovolné. Těšíme se na Vaši návštěvu! Plakát ke stažení.

Repríza hry TAJNÉ DVEŘE v Kyšicích – 2.12.2017

V sobotu 2. prosince od 19:00 se na Vás budeme těšit ve sportovní hale v Kyšicích u Unhoště, kde uvedeme reprízu komedie Tajné dveře. Plakát ke stažení.

Noc divadel v Nučicích – 18.11.2017

18. listopadu 2017 se náš spolek zúčastní mezinárodní kulturní akce Noc divadel. Tento den se otevřou divadla skrz celou Českou republiku a Lidový dům v Nučicích nebude výjimkou. V dopolední části se můžete těšit na představení pro nejmenší diváky a v hlavním programu na oblíbené představení Já jsem Herbert a komedii Tajné dveře. Večer uzavře improvizační divadlo Terno z Prahy.
11:00 Loutkářský spolek Před Branou – J. Bretšnajdr: Kašpárek a čerti
17:00 ŽUMPA – R. Anderson: Já jsem Herbert
18:00 ŽUMPA – D. Draxler: Tajné dveře
20:00 Divadlo Terno – divadelní improvizace
Vstupné dobrovolné a občerstvení zajištěno.
Budeme se na Vás těšit!
Plakát ke stažení

DIVADELNÍ PŘEHLÍDKA NUČICKÝ KAHAN 2017 4. ROČNÍK

Náhled plakátu na Kahan 2017
KDE? V Lidovém domě Nučice.
KDY? V sobotu 14. října 2017.
Slavnostní zahájení v 9:39, program po celý den – několik ochotnických divadelních souborů, dílničky pro děti, občerstvení.
TĚŠÍME SE NA VÁS!
Plakát ke stažení.

Fotografie z Mezouňského zavíráku

V sobotu 2. září 2017 jsme zahájili jubilejní 10. Mezouňský zavírák. Sehráli jsme zde pohádku O Slunečníku, Měsíčníku a Větrníku. Viz fotografie.

Pohádka O Slunečníku, Měsíčníku a Větrníku – 2.9.2017

Zveme všechny děti a rodiče na pohádku O Slunečníku, Měsíčníku a Větrníku, kterou sehrajeme v Mezouni na hřišti v sobotu 2. září 2017 od 15 hodin. Představením zahájíme jubilejní 10. ročník beatové tancovačky Mezouňský zavírák. Plakát ke stažení.

Repríza nové hry DÁMSKÁ ŠATNA – 23.6.2017

Zveme vás na první reprízu naší nové hry s názvem DÁMSKÁ ŠATNA. Hrajeme od 19 hodin v Lidovém domě v Nučicích.

Fotografie z premiéry DÁMSKÉ ŠATNY

V rubrice FOTOGALERIE naleznete snímky z premiéry hry DÁMSKÁ ŠATNA, kterou jsme sehráli v Nučicích 2. června 2017.

Premiéra hry DÁMSKÁ ŠATNA – 2. června 2017

Foto ze zkoušky Dámské šatnyVšechny příznivce našeho spolku zveme na naší nejnovější premiéru, hru Arnošta Goldflama Dámská šatna. Budeme se na Vás těšit v pátek 2. června 2017 od 19:00 v Lidovém domě v Nučicích a nebo při první repríze 23. června 2017 od 19:00 taktéž v Nučicích. Pojďte spolu s námi nahlédnout do nejtajuplnějšího místa každého divadla – Dámské šatny…
V té naší se setkáte s osudy čtyř kolegyň, kamarádek, ale i rivalek a prožijete společně s nimi náročné chvíle při čekání na roli, nervozitu při přípravách premiér či každodenní rutinu repríz. A přesto v pozadí toho všeho žijí své životy a s humorem, šarmem a grácií se vyrovnávají se svými osudy. Viz plakát (pdf 306 kB).

15. narozeniny Žumpy – hra KOMU ZVONÍ MOBIL?

Rádi bychom Vás pozvali na oslavu patnáctých narozenin našeho souboru, která se uskuteční ve středu 26. dubna 2017 od 19:00 v Lidovém domě v Nučicích. Společně s Vámi se podíváme do nejhlubší historie našeho souboru a uvedeme naší první hru, moralitku Nadi La Mantia Magulové Komu zvoní mobil? Představení bude zpracováno ve formě scénického čtení.

Obnovená premiéra hry TAJNÉ DVEŘE

10. března 2017 od 19:00 budete mít možnost shlédnout v obnovené premiéře úspěšnou hru Davida Draxlera Tajné dveře. 1. repríza proběhne hned o dva týdny později, tedy 24. března 2017 od 19:00. Obě představení se uskuteční na naší domovské scéně v Lidovém domě v Nučicích. Srdečně zveme a těšíme se na Vás!
Plakát ke stažení (jpg).

4. března budeme hrát v Kyšicích

Srdečně Vás zveme na komponovaný divadelní večer s představeními Čtyři, Já jsem Herbert a Opuštěná, který se bude konat v sobotu 4. března 2017 od 19:00 ve sportovní hale v Kyšicích.
Plakát ke stažení (jpg).

Představení v listopadu a prosinci 2016

Všechny diváky zveme na divadelní podzim s ochotnickým spolkem ŽUMPA.
V rámci komponovaného divadelního večera uvedeme úspěšné jednoaktovky Čtyři.. a Já jsem Herbert
Kdy? pátek 25. listopadu. 2016 od 19:00
Kde? Lidový dům Nučice

2. repríza naší bláznivé komedie Sicilská převodovka aneb kolosální úlet

Kdy? pátek 2. prosince 2016 od 19:00
Kde? Lidový dům Nučice

Stejně jako v loňském roce i letos potěšíme mezouňské seniory a sehrajeme jim jednoaktovku Já jsem Herbert

Kdy? pátek 9. prosince 2016 od 17:00
Kde? Mezouňská krčma, Mezouň 13

Úspěch na Národní přehlídce jednoaktovek v Holicích

Na základě nominace z pražské oblastní přehlídky Chudé divadlo jsme vyrazili na Národní přehlídku jednoaktových her v Holicích u Pardubic, která se konala 5. a 6. listopadu 2016. Naše hra Čtyři.. se odborné porotě velmi líbila a odvezli jsme si nejen cenu za inscenaci s přihlédnutím k dramaturgii ale Martin Kozák a Iveta Legátová také čestná uznání za herecké výkony. Velmi děkujeme odborné porotě a organizátorům přehlídky. Takový úspěch jsme skutečně nečekali.

DIVADELNÍ PŘEHLÍDKA NUČICKÝ KAHAN

3. ROČNÍK

KDE? V Lidovém domě Nučice.
KDY? V sobotu 15. října 2016.
Slavnostní zahájení v 9:39, program po celý den – několik ochotnických divadelních souborů, dílničky pro děti, divadelní improvizace, občerstvení.
TĚŠÍME SE NA VÁS!
Plakát ke stažení (jpg 871 kB).

Fotografie ze Zavíráku 2016

Na web byly přidány snímky ze sobotního 9. ročníku Mezouňského zavíráku, kde jsme sehráli novou pohádku O Čtyřlístku a Violce a několik jarmarečních písní. Viz rubrika Fotogalerie

Pohádka O ČTYŘLÍSTKU A VIOLCE

Zveme všechny příznivce divadla a hudby na 9. ročník hudební open-air beatové tancovačky Mezouňský zavírák 2016, kterou zahájíme s pohádkou O Čtyřlístku a Violce a několika jarmarečními písněmi. Viz plakát ke stažení.

5.8. budeme hrát v Horním Maršově

Všechny naše příznivce, jež se budou 5. srpna 2016 nacházet ve stínu nejvyšší hory ČR, zveme na komponovaný divadelní večer, který se uskuteční v domě DOTEK (Dům obnovy tradic, ekologie a kultury) v Horním Maršově. Začátek akce je od 19:00 a uvedeme hru R. Andersona Já jsem Herbert a hru A. T. Averčenka Čtyři…. Zde je plakát ke stažení.

PREMIÉRA PŘEDSTAVENÍ k 700. výročí narození Karla IV.

Ve čtvrtek 16. června 2016 jsme sehráli v rudenském Husově domě premiéru představení k 700. výročí narození Karla IV. s názvem O čem se zdálo Elišce? Více o hře zde: http://zumpa.webzdarma.cz/hry/eliska/index.htm.

Úspěch na divadelní přehlídce CHUDÉ DIVADLO

Naše představení Čtyři.. bylo 23. dubna 2016 ohodnoceno odbornou porotou jako nejlepší na přehlídce “Chudé divadlo” v pražských Jinonicích… Tento úspěch se dá označit jako ten největší za 14 let našeho působení na divadelních prknech… Moc děkujeme Vám všem. Zde je diplom.

Fotografie ze sobotního ŽUMPA DNE

Na web byly přidány snímky ze sobotního Žumpa dne. Viz rubrika Fotogalerie

Čtyři… v Jinonicích – 23.4.2016

V sobotu 23. dubna 2016 budeme cca od 17:45 hrát v Jinonicích v rámci přehlídky Chudé divadlo hru Čtyři… od A.T.Averčenka. Více viz plakát

 

ŽUMPA DEN v Lidovém domě a derniéra představení VLEZTE DO MOJÍ POSTELE – 16.4.2016

Jiří Janovský ve hře Vlezte do mojí postele. V sobotu 16. dubna 2016 od 16:00 pořádáme v Lidovém domě v Nučicích akci ŽUMPA DEN. Sehrajeme pro Vás dvě premiéry, dvě reprízy a jednu derniéru. V roli hraběte Von Adlehorsta naposledy na nučických divadelních prknech Jiří Janovský. Vstupné dobrovolné. Viz plakát (jpg 446 kB).

Repríza SICILSKÉ PŘEVODOVKY – 13.12.2015

V neděli 13. prosince 2015 od 19 hodin sehrajeme reprízu hry SICILSKÁ PŘEVODOVKA ANEB KOLOSÁLNÍ ÚLET. Více o hře.
 

2. repríza představení ČTYŘI… – 11.12.2015

Hra ČTYŘI – premiéra v Nučicích. V pátek 11. prosince 2015 od 17 hodin sehrajeme v Mezouňské krčmě druhou reprízu naší hry ČTYŘI…
 

Repríza představení ČTYŘI… na Zbraslavi

Hra ČTYŘI – premiéra v Nučicích. V sobotu 28. listopadu 2015 od 13:00 sehrajeme v rámci přehlídky “Kaškova Zbraslav” reprízu naší nové hry ČTYŘI… Přehlídka se koná v Divadle Jana Kašky. Více viz: odkaz

VLEZTE DO MOJÍ POSTELE v Radotíně

V neděli 8. listopadu 2015 od 17:30 sehrajeme v rámci přehlídky “Radotínská radost 2015” reprízu hry VLEZTE DO MOJÍ POSTELE. Akce se koná v Kulturním domě U Koruny. Více viz plakát.

DIVADELNÍ PŘEHLÍDKA NUČICKÝ KAHAN 2. ROČNÍK

KDE? V Lidovém domě Nučice.
KDY? V sobotu 10. října 2015.
Slavnostní zahájení v 9:39, program po celý den – několik ochotnických divadelních souborů, dílničky pro děti, ukázka divadelní improvizace, občerstvení.
TĚŠÍME SE NA VÁS!
Plakát ke stažení.

ŽUMPA na Mezouňském zavíráku 5.9.2015

Letos se již po osmé uskuteční mezouňská open air beatová tancovačka s názvem Mezouňský zavírák. Divadelní spolek ŽUMPA bude tentokrát součástí kulturního programu. 5. září 2015 od 15:00 na hřišti v Mezouni se můžete se těšit na jarmareční písně a jednu veselou pohádku o loupežnících. Viz plakát.

Repríza představení JENE, JENÍČKU, JAK SE TI TO STALO 31.8.2015

V pondělí 31. srpna 2015 od 19 hodin v rudenském Husově domě uvedeme reprízu představení s názvem Jene, Jeníčku, jak se ti to stalo. Hru o několika obrazech ze života Mistra Jana Husa napsala Naďa Magulová. Viz plakát.

Josef Magula ve své poslední roli. S hlubokým zármutkem a bolestí v našich srdcích si dovolujeme oznámit, že 5. července 2015 náhle zemřel principál našeho divadelního spolku Josef Magula.


Poslední rozloučení se bude konat 13. července 2015 od 11:00 hodin v Husově domě v Rudné.
 

Fotografie z premiéry SICILSKÉ PŘEVODOVKY


Snímky z premiéry hry SICILSKÁ PŘEVODOVKA ANEB KOLOSÁLNÍ ÚLET naleznete ve fotogalerii pod tímto odkazem.

Na konci června vystoupíme v Husově domě v Rudné


V pondělí 29. června 2015 od 19 hodin sehrajeme v rudenském Husově domě několik obrazů ze života Mistra Jana Husa. Představení s názvem Jene, Jeníčku, jak se ti to stalo napsala Naďa Magulová. Viz plakát.

Na červen chystáme premiéru

V neděli 21. června 2015 od 19 hodin sehrajeme premiéru naší celovečerní gangsterské hry s “pokusy o zpěvy”. Místem činu bude Lidový dům v Nučicích. Výpalné dobrovolné. “Kdo nepřijde bude spát s rybami”. Viz plakát.

Jarmareční sobota v Nučicích

V sobotu 30. května 2015 sehrajeme cca od 13.55 jarmareční představení. Všichni jste srdečně zváni. Viz plakát.

Repríza pohádky KLEKÁNICE 29.3.2015

Příšerná Božena v podání Nadi Magulové. V neděli 29. března od 16 hodin jsme sehráli v Lidovém domě v Nučicích reprízu pohádky KLEKÁNICE. Viz plakát + fotografie.

Lednová pohádka – fotografie

Snímky z lednové pohádky O chytrém Vaškovi a hloupém Vencovi si můžete prohlédnout ve Fotogalerii.

Pohádka v Nučicích 10. ledna 2015

V sobotu 10. ledna 2015 sehrajeme v Nučicích v Lidovém domě 15. reprízu pohádky O chytrém Vaškovi a hloupém Vencovi. Začátek představení v 15:00. Více viz plakát.

Pohádka v Kyšicích 13. prosince

V sobotu 13. prosince 2014 plánujeme od 15:00 v Kyšicích sehrát reprízu pohádky O chytrém Vaškovi a hloupém Vencovi.