Kahan

7. ročník se uskuteční v Lidovém domě v Nučicích 8. – 10. října 2020

Všechny milovníky divadla zveme na další ročník výběrové přehlídky ochotnických divadel Nučický Kahan. V letošním roce jsme se rozhodli přehlídku rozšířit o další hrací den a vy se tak můžete těšit na ještě větší dávku toho nejlepšího z ochotnické divadelní tvorby.
Program přehlídky je již hotový a můžeme slíbit, že si svou porci zábavy užijí děti, rodiče a hlavně milovníci kvalitního divadla.


Upozorňujeme na drobné úpravy programu sedmého ročníku přehlídky Nučický Kahan. V souvislosti se současnou situací neproběhne pohádkové představení souboru Tři boty (sobota 10. října od 11:30) a z preventivních hygienických důvodů jsme se rozhodli zrušit také tradiční výtvarné dílny.
Děti a rodiče se ale mohou těšit na báječnou loutkovou pohádku Nedopečený koláček od souboru Loutky bez hranic (sobota 10. října od 9:45)
Z hygienických důvodů bude také pro veřejnost nepřístupné představení Audience (pátek 9. října od 9:00), které je určeno pro studenty.
Zbytek programu zůstává v platnosti.

Program Nučického Kahanu 2020:

Čtvrtek 8. října – představení pro školky

10:00 – Divadlo Toy MachinePinocchio
Divadlo Toy Machine používá víceméně tradiční loutky (co do výtvarna silně expresivní), zároveň se ale ku prospěchu věci hrdě hlásí ke svému „buchtoloutkovskému“ školení: hravou zálibou v pokleslosti, drobnými technickými vychytávkami, a především v meziscénách, kdy je přímo oslovováno publikum. Herci se navíc nerozpakují objevit přímo na malém (klasicky otvíracím) jevišťátku přímo mezi loutkami, čímž vzniká lehce surreálná směs postav živých a dřevěných.

Čtvrtek 8. října – večerní představení

19:30 – Divadlo RefektářCo není přeci je
Divadlo Refektář je pravidelným účastníkem Nučického Kahanu a letos se představí také s naším principálem Martinem jako hostujícím hercem. Komedie o tom, co vše způsobí jedna chyba. Protože chybovat je lidské, ale nepřiznat chybu ještě lidštější. A udělat z omylu pravdu je práce vskutku umělecká a tvůrčí.
Podle hry Ludvíka Aškenázyho C.K. STÁTNÍ ŽENICH upravila Marie Kotisová.

Pátek 9. října – představení pro školy

9:00 – Ochotnický spolek ŽUMPAAudience
Historický exkurz do doby „dávno minulé“, do doby, která již neexistuje a tudíž se stává něčím jako science-fiction. Nebo ne? Navštívíme zákoutí pivovaru, kde si sládek jednoho dne předvolá na kobereček svého poněkud komplikovaného podřízeného Vaňka. Ztratíme se na okamžik v minulém čase jako v pohádce, v níž jeden koulí, druhý přikuluje a vedoucí to všechno bedlivě sleduje, abychom se opět šťastně vynořili. Někdo se zasměje, jiný zanadává, některý polituje, ale všichni si dáme pivo, protože „u nás pijeme pivo všichni!“.

Pátek 9. října – zahajovací představení

19:30 – Rádobydivadlo KlapýVassa
Jedno z nejúspěšnějších amatérských divadel současnosti Rádobydivadlo Klapý uvede nestárnoucí realistické drama Maxima Gorkého Vassa, které slavilo úspěch nejen na Jiráskově Hronově. Revoluce 1905 ztroskotala a patriarcha umírá. Jeho žena Vassa se proti zániku všemi silami vzpírá a pokouší se zachránit firmu před bankrotem. Intrikuje, lže a bojuje pro věc, která se zdá být ztracená, a své jednání ospravedlňuje právem matky. Její dva synové jsou k ničemu a jde jim jen o peníze, které chtějí, až jejich otec konečně vydechne naposled. Na dědický podíl číhají jak dravá zvěř i všechny ostatní postavy: dcera Anna, švagr, snachy, správce. Vassa, jista si svou mocí, jde za svým cílem přes mrtvoly. Režisér Václav Špirit hru s nadčasovým tématem upravil, mj. přidal několik songů, které jednání a děj zcizují.

Sobota 10. října – dopolední program pro děti

9:45 – Loutky bez hranicNedopečený koláček
Byla jednou jedna trouba a byl jednou jeden cukrář. Společně pekli pekelně dobré vanilkové koláčky. Ale jednou se stalo, že jeden z koláčků byl tak netrpělivý a tak nedočkavý, že utekl do světa dřív, než byl dozlatova upečený. A co se mu v tom světě přihodilo? Koho potkal a proč usedavě plakal sám samotinký na pařezu? A jak to s ním nakonec dopadlo? To se dozvíte v loutkové dopečené vanilkové pohádce od divadla Loutky bez hranic.

Sobota 10. října – program pro dospělé

13:30 – Turnovské divadelní studioDlouhá cesta (Zavilá droga)
Je to vlastně anekdota, hříčka, pár monologů, dialogů za minimalistického přispění výtvarné složky. Pan skladatel neměl čas a tak si hudbu holky napsaly samy, také Artuš se naučil brnkat. Holky jsou vášnivé a chladné. Bačkůrky stále připravené. Cesta je složitá. Dívka má na té složité cestě své představy a touhy, které se snaží zhmotnit různými způsoby. Ve svých představách i v realitě. Co si ji však stále uniká mezi prsty. Cesta její komplikované povahy je složitá. Cesta dlouhá, zawila droga.
Turnovské divadelní Studio poprvé na Kahanu, máte se na co těšit.

14:45 – Divadelní soubor 2:1 – Řetízek
Tato krátká jednoaktová inscenace je jedním ze tří krátkých příběhů psaných jakožto závěrečné představení pro režijní školičku Amatérské divadelní asociace.
Ocitáme se v místnosti, kam svede autor kroky muže a ženy, kteří se sice neznají, ale jejich život je už léta propojený. Řetízek nese téma odpuštění a pokládá divákovi otázku Co byste byli schopni odpustit a co ne?

15:45 – Divadelní spolek PIK-ARTGeriho šuplíky
Příběh z místa, které opravdu existuje….
Nebraska (US) Halsey – 76,94% obyvatel bílá rasa, Jewett Avenue 507, Sandhills market.
Pohled do života a snů obchodníka Geriho Smithe, jeho zákazníků a přátel.
Zcela netradiční inscenační pojetí – divadlo masek – zaujme a zboří vaše představy o „tradiční“ podobě divadla. Neváhejte!

17:00 – OJEBADtheatreOdborná porota
Motto: Mlčení je taky názor. – Mgr. Martin Pšenička, Ph.D.
Inscenace Odborná porota má za cíl poctít a vyzdvihnout kvality a zároveň i neduhy amatérského divadla. Představovaná inscenace je totožná s inscenovaným představením. Balancuje na pomezí žánrů filosofického eseje, jarmareční komedie, antické tragédie, odborného semináře a nového cirkusu. Postmodernistická teatráž je inspirována řadou světových dramatiků, teatrologů a dalších odborníků. Mýtickým Atlasem je v tomto případě publikace pana profesora Jana Císaře nazvaná Práce porotce amatérského divadla, jež je pro divadelní účely použita s laskavým svolením autora.

18:30 – Broukovcovo KamdivadloDo kalhot!
Jaroslav Střelka opět v Nučicích. Po úspěšném uvedení jeho monodramatu Zahraj ty Ejsíky! přiváží další nálož kvalitního divadla. Hodinový mix tragédie a komiky o džínách a svobodě.

20:15 – Divadlo V.A.D.Úl
Hra Úl s podtitulem „včelařské divadelní rondo“ je komediální sondou do ročního fungování jedné Základní organizace Českého svazu včelařů. Ve smyslu hudebního ronda se střídá refrén spolkových schůzí s dějem na jednotlivých stanovištích. Jsou včelaři něčím specifičtí, nebo představují běžný vzorek populace? Jací jsou vlastně a co mají společného lidé a včely? A vejdou se všichni do úlu?

21:50 – Vyhlášení vítěze divácké ankety


Plakát ke stažení a sdílení – děkujeme


Velice oceníme když svoji účast potvrdíte také v oficiální události a pozvete také své kamarády a známé.


Sedmý ročník přehlídky se uskuteční za finanční podpory Středočeského kraje, který akci podpořil ze Středočeského Fondu kultury a obnovy památek.

Středočeský kraj


Činnost našeho spolku trvale finančně i materiálně podporuje Obec Nučice.
Nučice


Kudyznudy.cz - tipy na výlet atlasceska.czInformuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR