Kahan

6. ročník se uskuteční v Lidovém domě v Nučicích 11. a 12. října 2019

Program bude letos opět rozdělen do dvou dnů během kterých budete mít možnost vidět deset divadelních představení. Využita bude také druhá scéna lidového domu – Underground club Kino nacházející se v bývalé kotelně pod jevištěm.
Letošní novinkou je dvojité uvedení inscenace Ostře sledované vlaky pro místní školy. Představení proběhne v pátek 11. října od 10:00 a 12:00 a bude dostupné také pro veřejnost.
V pátek od 20:00 se můžete těšit na zahajovací představení přehlídky – legendární představení Il Congelatore (Zmrazovač) od Kočovného divadla Ad Hoc.
Sobotní dopolední program bude tradičně věnován dětem, uvedeny budou dvě představení a mezi nimi proběhnou kreativní dílny.
V sobotu odpoledne a večer se na kvalitní divadlo mohou těšit dospělí.
Velmi oceníme když se přidáte do události na sociální síti Facebookzde

AdHoc - Kahan

Program Nučického Kahanu 2019:

Pátek 11. října – představení pro školy (veřejnost vítána)

10:00 a 12:00 – Divadlo Radar/HrobesoOstře sledované vlaky

Divadelní adaptace novely Bohumila Hrabala. Výpověď kluka, který ohledává vlastní dospělost a kterému chybí už jen krůček, aby do ní vstoupil… a který ho nakonec skutečně udělá. Bohužel ve chvíli, kdy doba „vymknuta ze svých kloubů šílí“, jak by řekl jeho vrstevník Hamlet v docela jiném příběhu, zato s víc než podobnými pocity.

Pátek 11. října – zahajovací představení

20:00 – Kočovné divadlo Ad HocIl Congelatore – Zmrazovač

Legendární operní komedie z mafiánského prostředí, která se od svého uvedení v roce 2013 dočkala více než dvou stovek repríz. Autor libreta Jan Duchek velmi vtipně přepsal texty slavných operních árií do češtiny a věřte, že budete z divadla odcházet se zničenou bránicí a úsměvem od ucha k uchu. Současně budete svědky úžasných pěveckých výkonů, které pravděpodobně nemají na amatérských scénách obdoby.

Sobota 12. října – dopolední program pro děti

9:45 – Divadlo TOY MACHINEPověsti české

Loutkové představení, ve kterém se dozvíte, jaké to bylo žít v dobách Praotce Čecha. Byl Bivoj jak párátko? Libuše jen krásná? Jak vysoko musel Šemík vyskočit přes Vyšehradské zdivo a umí koně chodit po dvou? Ano otázek je mnoho, avšak není proč si zoufat. Prastaré archivy vydají svá tajemství…

10:30 – Kreativní dílny pro děti

11:30 – Divadelní soubor Tři boty (ZŠ Třebotov)Samí známí

Divadlo poezie – Pásmo Fryntových a Morgensternových veršů hrané žáky prvních a druhých tříd odpovídá poetice veršů. Největšími přednostmi tohoto představení je hravá práce s textem, rytmem a pohybem. Mladí herci a herečky využívají nabídnuté texty ke hře a spontánnímu dětskému projevu, ze kterého čiší optimistické poselství o radosti z pobývání na tomto světě.

Sobota 12. října – program pro dospělé

13:00 – Ochotnický spolek ŽUMPAKlub (premiéra)

Přijměte pozvání do bašty malomocných, klubu odhozených mužů, místa, kterému se snažíme vyhnout a přesto je tak blízko nám všem. Klub je ve své iluzivnosti rozmazaný a zastřený, přesto však odhaluje naše nejhorší vlastnosti a činy. Je možné na takovém místě najít spřízněnou duši, nebo dokonce svoje druhé já? A pokud ano, jsme v tomto místě iluzí a znejistění schopni vidět své a cizí skutky dostatečně ostře? Uvidíme… VAŠI MUŽI

14:10 – Divadlo MájLeon, příběh chlapce

S použitím motivů malého prince vypráví divadlo Máj příběh, který se dotýká tématu tak věčného jako lidstvo samo. Vztah dětí k rodičům, ale hlavně vztah rodičů k dětem. Vztahy jsou něco, co tu zůstane i když vyřešíme všechny hmotné problémy světa. Vztahy jsou jako oheň. Hodně záleží na tom, jak je člověk používá – zda jimi hřeje nebo pálí.

15:20 – Taneční studio LightRepublika na nás čeká aneb kde domov můj

Představení vzniklo v rámci projektu Knihovny Václava Havla „Hrajte Havla“ a inspiruje se jeho hrou „Zítra to spustíme“, pojednávající o vzniku naší republiky. Smršť energie divákům valí mladí interpreti na vlnách hudby a tance, a scénicky si pohrávají s motivy textů dramatika a prezidenta Václava Havla – výrazné osobnosti našich moderních dějin.

16:30 – Divadelní studio D3Srnky

Hořká komedie o outsiderech a jejich ženách… ženách??? Dirigent, jemuž po autonehodě transplantují oční víčka… mykolog trpící gigantismem… vynálezce čili autor penalty v boxu… úředník finančního úřadu, jenž touží po vztahu se ženou. Jedna noc, která je svede dohromady, a srnky, které se objeví bůhvíodkud a bůhvíjak – a chtějí bůhvíco…

18:00 – Kámoš drámošDekanémor

Krátká a úderná kramářská píseň, příběh o neúprosném osudu a také něco málo o neopatrné lásce a zkaženém dechu…Dekanémor není jenom lék na neduhy a obtíže všeho druhu, je to také komedie pro širokou škálu diváků, a především jedinečná možnost, jak vstřebat a třeba i pochopit věčnou náladu a poetiku souboru Kámoš Drámoš.

18:50 – AdeladlaSlam poetry

Adeladla, celým jménem Adéla Hrdličková, je slamerka z Prahy. Slamuje od února 2016. Ve stejném roce se stala mistryní ČR v Duoslamu. Mezi její další úspěchy patří účast ve finále MČR 2017. Představení má 15 minut a bude uvedeno třikrát v nově otevřené druhé scéně Lidového domu – Underground clubu KINO, který je pod jevištěm.

20:00 – Společnost bloumající veřejnostiPokrevní bratři

Jak si poradí s normálním životem v přiděleném bytě dva chlapíci, kteří doposud žili v ústavu? Divadelní adaptace známého norského dramatika Axela Hellsteina je nejen plná komických situací, ale i překvapivých zvratů, se kterými si oba protagonisté budou muset poradit. Jejich přátelství je ale silné a společně dokáží ledacos.

21:30 – Vyhlášení vítěze divácké ankety


Plakát ke stažení a sdílení – děkujeme


Šestý ročník přehlídky se uskuteční za finanční podpory Ministerstva kultury a Středočeského kraje

Ministerstvo kultury ČR

Středočeský kraj


Za mediální podporu akce děkujeme internetovým portálům amaterskascena.cz, nasregion.cz, kudyznudy.cz, atlasceska.cz, informuji.cz a obci Nučice

Nučice

nasregion.cz

amaterskascena.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

amaterskascena.cz

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR