leftNejnovější projekt Ochotnického spolku ŽUMPA nese název Ochotníci na vlnách. Jedná se o sérii neformálních rozhovorů o ochotnickém, chcete-li amatérském, divadle. Pořad Ochotníci na vlnách je realizovaný moderní formou tzv. podcastem. Hosty budou zajímavé osobnosti z ochotnických souborů po celé ČR ale také vybraní členové Ochotnického spolku ŽUMPA. Každý měsíc se můžete těšit na 3 nové epizody.

Pořadem provází herec, režisér a dramaturg Ochotnického spolku ŽUMPA Jakub Pilař.


Náš podcast je dostupný pod těmito odkazy na platformách Spotify, Anchor, Apple Podcasts, Google Podcast a také na našem YouTube kanálu.

Úvodní epizoda – trailer

Podcast Ochotníci na vlnách se představuje. V pravidelných intervalech Vám budeme nabízet rozhovory se zajímavými divadelními osobnostmi. Nejprve se dostane na členy našeho souboru. Brzy ale vyzpovídáme také známé divadelníky ze souborů z celé České republiky. Budeme si povídat o herectví, režii, dramaturgii ale také o životě obecně.

Epizoda 1 – Jan Čížek

Prvním hostem podcastu Ochotníci na vlnách je Jan Čížek. Vystudovaný herec, bývalý člen ansámblu Klicperova divadla Hradec Králové a současný člen našeho ansámblu. Honza se rozpovídal o životě profi herce, který před téměř deseti lety opustil. O tom jaký názor má na odborné poroty a také například o jeho režijních plánech pod hlavičkou Ochotnického spolku ŽUMPA.

Epizoda 2 – Jiří Jahoda

Druhá epizoda podcastu Ochotníci na vlnách bude dostupná od 20. ledna 2021 na podcastových platformách.
Druhým hostem bude herec a režisér Divadla Máj Jiří Jahoda. S Jirkou si budeme povídat o tom, jak divadlu zasvětil celý svůj život. O začátcích v Divadle Máj. O úspěchu s představením Její pastrokyňa v režii profesionála Jaroslava Kodeše. O divadelní teorii, fungování ansámblů nebo svých divadelních vzorech. Rozhodně doporučujeme tento díl nevynechat.

Epizoda 3 – Luděk Fuxa

Třetí epizoda podcastu Ochotníci na vlnách bude dostupná od 30. ledna 2021 na podcastových platformách.
Ve třetí epizodě přivítáme našeho herce Luďka Fuxu. Luděk začínal v 90. letech jako šermíř, poté začal hrát divadlo nejen v Ochotnickém spolku ŽUMPA ale také pražském Divadle TERNO. Luďkova vytrvalost a láska pro divadlo se vyplácí a momentálně si užívá účinkování v drobných rolích na Nové scéně Národního divadla, kde současně pracuje jako rekvizitář a kulisák. O tom všem si budeme společně povídat. Těšte se 😉

A co bude dále…?

Na únorových epizodách usilovně pracujeme. Těšit se můžete například na rozhovor s duší našeho souboru Alenou Magulovou. Sledujte nás na Spotify, Anchoru, Google Podcast a také na našem YouTube kanálu.