Repríza inscenace Přiznání na festivalu REGIONY – Mezinárodní divadelní festival Hradec Králové

Mezinárodní divadelní festival Regiony, pořádaný v Hradci Králové, je jednou z největších divadelních událostí roku. Jsme nadšeni, že pořadatelé zařadili do programu letošního ročníku také naší inscenaci Přiznání. Představení se uskuteční v atriu městské radnice (Velké náměstí 1) ve středu 23. června od 22:15.

Může být ústředním tématem divadelní hry něco tak přízemního, jako je vyplňování daňového přiznání? Základem hry je prostý, leč originální nápad: použít „daňové doklady“ jako klíč k vyprávění životního příběhu.

Ben Edwards (v hlavní roli Jakub Pilař) vyplňuje poprvé daňové přiznání. Probírá se proto účtenkami, jež za celý rok nashromáždil. Každá z účtenek mu zároveň připomene určitou událost nebo situaci, kterou v uplynulém roce zažil. Z původně mechanické účetní operace, jakou je bilancování příjmů a výdajů, se tak rázem stává intimní a mnohdy bolestné bilancování osobních úspěchů i nezdarů.

Inscenace je originální interaktivností a proměnlivou stavbou. Jednotlivé účtenky totiž Benovi předávají sami diváci, a jeho příběh tak získává při každém představení trochu jinou perspektivu, v závislosti na pořadí, v jakém se k němu účtenky dostávají.