Event Information:

 • 29
  Čvc
  2022

  Přiznání (Pardubice - Pernštejnlove 2022)

  18:00Zámek Pardubice

  Repríza inscenace Přiznání v rámci open air festivalu Pernštejnlove

  Další repríza inscenace Přiznání se uskuteční v překrásném prostředí Zámku Pardubice, a to v rámci letního divadelního open air festivalu Pernštejnlove 2022. Přijeďte na festival a naše představení v pátek 29. července 2022 od 18:00.
  Může být ústředním tématem divadelní hry něco tak přízemního, jako je vyplňování daňového přiznání? Základem hry je prostý, leč originální nápad: použít „daňové doklady“ jako klíč k vyprávění životního příběhu.

  Ben Edwards (v hlavní roli Jakub Pilař) vyplňuje poprvé daňové přiznání. Probírá se proto účtenkami, jež za celý rok nashromáždil. Každá z účtenek mu zároveň připomene určitou událost nebo situaci, kterou v uplynulém roce zažil. Z původně mechanické účetní operace, jakou je bilancování příjmů a výdajů, se tak rázem stává intimní a mnohdy bolestné bilancování osobních úspěchů i nezdarů.

  Inscenace je originální interaktivností a proměnlivou stavbou. Jednotlivé účtenky totiž Benovi předávají sami diváci, a jeho příběh tak získává při každém představení trochu jinou perspektivu, v závislosti na pořadí, v jakém se k němu účtenky dostávají.