Archiv

Zde naleznete archiv novinek publikovaných na hlavní stránce našeho webu.

 


Amant – 1. repríza

Dovolujeme si Vás pozvat na poslední představení letošní sezóny. V první repríze uvedeme naší letošní novinku, bláznivou situační komedii Amant. Těšíme se na vás v pátek 14. června 2019 od 19:00 v Lidovém domě v Nučicích. Vstupné dobrovolné a doporučujeme přivést všechny své známé a kamarády 🙂 Těšíme se
Budeme rádi když potvrdíte svou účast v události na síti Facebook zde


Amant – fotografie z premiéry

Tak tohle byla jízda!! Dvojitá premiéra Amanta se vydařila nad veškerá naše očekávání. Pořád nemůžeme uvěřit tomu, že jste dokázali kompletně zaplnit naše divadlo dva večery za sebou. Moc si toho vážíme a doufáme, že se na vás můžeme těšit nejen u repríz Amanta ale i u dalších divadelních akcí.
Fotografie z premiéry jsou dostupné zde


Premiéra hry AMANT

Všechny naše fanoušky zveme na naší nejnovější premiéru, bláznivou situační komedii Amant.
Premiéra proběhne formou tzv. tupláku a to v pátek 12. a v sobotu 13. dubna 2019 vždy od 19:00 v Lidovém domě v Nučicích. Vstupné je dobrovolné a moc se na vás těšíme.


Vyrážíme na Modrého kocoura


Další akcí, kterou navštívíme se Zázračným křeslem bude krajská soutěžní přehlídka Modrý kocour, pořádaná v Turnově. Jedná se o jednu z nejprogresivnějších přehlídek u nás a pětidenní divadelní program je našlapaný k prasknutí.
My vystoupíme v neděli 24. února od 11:00 v KC Střelnice
Vstupné 70,- studenti 50,- a důchodci zdarma


Opět se vracíme do Kyšic

Sedmou reprízu Zázračného křesla máte možnost shlédnout v pátek 8. února od 19:00 ve sportovní hale v Kyšicích u Unhoště. Pořadatelem je obec Kyšice a vstupné je 60,-
Budeme se těšit


Druhé vydání Impro show bylo báječné

25. ledna jsme v Lidovém domě uvedli naší verzi Improvizační show. Děkujeme všem divákům za úžasné závěrečné „standing ovation“. Fotografie jsou dostupné zde


Krásné Vánoce

Všem našim divákům, fanouškům a přátelům přejeme krásné Vánoce a úspěšný rok 2019 – ideálně strávený ve společnosti našeho divadla
Nejdříve se uvidíme 25. ledna od 19:00 při druhém vydání naší Impro show

Noc divadel - 200


První polovinu letošní sezóny uzavřeme v Brně

Velice děkujeme všem, kteří v sobotu navštívili naši Noc divadel. Během Dámské šatny i improvizačního představení jste vytvořili skvělou atmosféru.
Zároveň upozorňujeme, že letošní poslední repríza Zázračného křesla proběhne 1. prosince od 15:30 v Brně v rámci přehlídky Divadelní Baf. Co takhle si společně s námi udělat výlet na Moravu? 🙂


Uvedeme představení číslo 200 v historii našeho divadla

Dovolujeme si Vás pozvat na představení Dámská šatna, které proběhne 17. listopadu od 18 hod. v Lidovém domě v Nučicích.
Uvedením překonáme jeden významný milník v naší historii – představení s pořadovým číslem 200
Noc divadel - 200


100 let Československé republiky a Noc divadel

Fotografie z včerejších oslav 100 let od založení ČSR jsou dostupné zde. Děkujeme všem divákům a těšíme se na další setkání s Vámi. Příští představení v Nučicích proběhne opět o státním svátku.
17. listopadu uvedeme v rámci Noci divadel hru Dámská šatna a vystoupí také Improti s jejich improvizační show.
Noc divadel - Dámská šatna


Poděkování – Nučický Kahan

Z celého srdce děkujeme všem divákům (bylo Vás bezmála 350), kteří dorazili na letošní ročník divadelní přehlídky Nučický Kahan. Vytvořili jste pro nás i pro ostatní divadelní soubory neopakovatelnou atmosféru. Doporučujeme sledovat náš Facebook aby Vám neutekly nejaktuálnější informace.
Fotografie jsou dostupné zde
Vaši ŽUMPÁCI


Plánovaná představení – podzim 2018

13. října od 14:00 – Zázračné křeslo – Lidový dům Nučice (Nučický Kahan)
26. října – Osmičky (představení pro školy)
28. října od 17:00 – Osmičky a O čem se zdálo Elišce? – Lidový dům Nučice
30. října od 18:00 – Osmičky – Husův dům Rudná
9. listopadu od 19:00 – Zázračné křeslo – Kulturní dům Koněprusy
16. listopadu od 19:00 – Dámská šatna – Libčice nad Vltavou (sál ZUŠ)
17. listopadu od 18:00 – Dámská šatna – Lidový dům Nučice (Noc divadel 2018)
24. listopadu – O čem se zdálo Elišce? – Kaškova Zbraslav (Divadlo Jana Kašky Zbraslav)
1. prosince – Zázračné křeslo – Divadelní Baf (Brno)


Nučický Kahan 2018

Rádi bychom Vám oznámili, že program letošního ročníku přehlídky amatérských divadel Nučický Kahan je hotový. Více o souborech a představení se dočtete zde.
Budeme se na Vás těšit 12. a 13. října 2018 v Lidovém domě v Nučicích.
Současně oceníme když se přidáte do události na facebooku a případně pozvete své známé a kamarády.

Divadelní vysvědčení

Zasloužíme si letošní vysvědčení?? 🙂 Mějte krásné léto a v září se na vás budeme těšit. Vaše divadlo ŽUMPA

Letošní divadelní sezóna se chýlí ke konci

8. června 2018 od 19:00 máte možnost vidět naší úspěšnou celovečerní hru Dámská šatna v kulturním klubu v Loděnicích.

15. června 2018 od 19:00 na naší domácí scéně v Lidovém domě v Nučicích uvedeme letošní novinku Zázračné křeslo.Těšíme se na Vás.


Video našeho tanečního vystoupení na Nučickém jarmarku je online


Účast na přehlídce Chudé divadlo 2018

V sobotu 7. dubna 2018 jsme na přehlídce Chudé divadlo 2018 sehráli v předpremiéře představení Zázračné křeslo. Z přehlídky jsme si přivezli dvě čestná uznání a mnoho podnětů a nápadů, jak s představením dále pracovat. Za skvělou organizaci přehlídky děkujeme Amatérské divadelní asociaci.

Premiéra hry Zázračné křeslo – 14.4.2018

Dovolujeme si Vás pozvat na premiéru naší nové hry Zázračné křeslo od maďarského autora Frigyese Karinthyho. Premiéra se uskuteční netradičně v sobotu 14. dubna 2018 od 18:00 v Lidovém domě v Nučicích. Vstupné dobrovolné.
Plakát ke stažení.

Divadlo Máj v Lidovém domě v Nučicích

V sobotu 17. března 2018 od 15:00 sehraje Divadlo Máj pohádkové představení O mlynáři Jankovi a Cecilce ze zámku aneb Lesní pohádka. Pohádky Divadla Máj jsou legendární, takže si děti i dospělí určitě přijdou na své. Vstupné na představení je 50 Kč. Plakát ke stažení.
Na sobotu 17. března jsme pro Vás zajistili i večerní představení, kdy od 19:00 sehraje Divadlo Máj v Lidovém domě Nučice ještě představení – Gabriela Preissová: Její pastorkyňa. Jedná se o opravdu krásné a velmi povedené představení, které rozhodně stojí za to. Ačkoliv jde o klasické dílo české literatury, můžeme Vám slíbit, že se určitě nebudete nudit. A možná zjistíte, že se v některých ohledech lidé nezměnili ani po téměř 130 letech od napsání hry. Vstupné na toto představení je dobrovolné. Plakát ke stažení.

ŽUMPA impro show – 15.12.2017

Zveme Vás na historicky první impro show v podání Žumpy. Akce se koná v pátek 15. prosince 2017 v Lidovém domě v Nučicích. Začátek akce v 19 hodin. Vstupné dobrovolné. Těšíme se na Vaši návštěvu! Plakát ke stažení.

Repríza hry TAJNÉ DVEŘE v Kyšicích – 2.12.2017

V sobotu 2. prosince od 19:00 se na Vás budeme těšit ve sportovní hale v Kyšicích u Unhoště, kde uvedeme reprízu komedie Tajné dveře. Plakát ke stažení.

Noc divadel v Nučicích – 18.11.2017

18. listopadu 2017 se náš spolek zúčastní mezinárodní kulturní akce Noc divadel. Tento den se otevřou divadla skrz celou Českou republiku a Lidový dům v Nučicích nebude výjimkou. V dopolední části se můžete těšit na představení pro nejmenší diváky a v hlavním programu na oblíbené představení Já jsem Herbert a komedii Tajné dveře. Večer uzavře improvizační divadlo Terno z Prahy.
11:00 Loutkářský spolek Před Branou – J. Bretšnajdr: Kašpárek a čerti
17:00 ŽUMPA – R. Anderson: Já jsem Herbert
18:00 ŽUMPA – D. Draxler: Tajné dveře
20:00 Divadlo Terno – divadelní improvizace
Vstupné dobrovolné a občerstvení zajištěno.
Budeme se na Vás těšit!
Plakát ke stažení

DIVADELNÍ PŘEHLÍDKA NUČICKÝ KAHAN 2017 4. ROČNÍK

Náhled plakátu na Kahan 2017
KDE? V Lidovém domě Nučice.
KDY? V sobotu 14. října 2017.
Slavnostní zahájení v 9:39, program po celý den – několik ochotnických divadelních souborů, dílničky pro děti, občerstvení.
TĚŠÍME SE NA VÁS!
Plakát ke stažení.

Fotografie z Mezouňského zavíráku

V sobotu 2. září 2017 jsme zahájili jubilejní 10. Mezouňský zavírák. Sehráli jsme zde pohádku O Slunečníku, Měsíčníku a Větrníku. Viz fotografie.

Pohádka O Slunečníku, Měsíčníku a Větrníku – 2.9.2017

Zveme všechny děti a rodiče na pohádku O Slunečníku, Měsíčníku a Větrníku, kterou sehrajeme v Mezouni na hřišti v sobotu 2. září 2017 od 15 hodin. Představením zahájíme jubilejní 10. ročník beatové tancovačky Mezouňský zavírák. Plakát ke stažení.

Repríza nové hry DÁMSKÁ ŠATNA – 23.6.2017

Zveme vás na první reprízu naší nové hry s názvem DÁMSKÁ ŠATNA. Hrajeme od 19 hodin v Lidovém domě v Nučicích.

Fotografie z premiéry DÁMSKÉ ŠATNY

V rubrice FOTOGALERIE naleznete snímky z premiéry hry DÁMSKÁ ŠATNA, kterou jsme sehráli v Nučicích 2. června 2017.

Premiéra hry DÁMSKÁ ŠATNA – 2. června 2017

Foto ze zkoušky Dámské šatnyVšechny příznivce našeho spolku zveme na naší nejnovější premiéru, hru Arnošta Goldflama Dámská šatna. Budeme se na Vás těšit v pátek 2. června 2017 od 19:00 v Lidovém domě v Nučicích a nebo při první repríze 23. června 2017 od 19:00 taktéž v Nučicích. Pojďte spolu s námi nahlédnout do nejtajuplnějšího místa každého divadla – Dámské šatny…
V té naší se setkáte s osudy čtyř kolegyň, kamarádek, ale i rivalek a prožijete společně s nimi náročné chvíle při čekání na roli, nervozitu při přípravách premiér či každodenní rutinu repríz. A přesto v pozadí toho všeho žijí své životy a s humorem, šarmem a grácií se vyrovnávají se svými osudy. Viz plakát (pdf 306 kB).

15. narozeniny Žumpy – hra KOMU ZVONÍ MOBIL?

Rádi bychom Vás pozvali na oslavu patnáctých narozenin našeho souboru, která se uskuteční ve středu 26. dubna 2017 od 19:00 v Lidovém domě v Nučicích. Společně s Vámi se podíváme do nejhlubší historie našeho souboru a uvedeme naší první hru, moralitku Nadi La Mantia Magulové Komu zvoní mobil? Představení bude zpracováno ve formě scénického čtení.

Obnovená premiéra hry TAJNÉ DVEŘE

10. března 2017 od 19:00 budete mít možnost shlédnout v obnovené premiéře úspěšnou hru Davida Draxlera Tajné dveře. 1. repríza proběhne hned o dva týdny později, tedy 24. března 2017 od 19:00. Obě představení se uskuteční na naší domovské scéně v Lidovém domě v Nučicích. Srdečně zveme a těšíme se na Vás!
Plakát ke stažení (jpg).

4. března budeme hrát v Kyšicích

Srdečně Vás zveme na komponovaný divadelní večer s představeními Čtyři, Já jsem Herbert a Opuštěná, který se bude konat v sobotu 4. března 2017 od 19:00 ve sportovní hale v Kyšicích.
Plakát ke stažení (jpg).

Představení v listopadu a prosinci 2016

Všechny diváky zveme na divadelní podzim s ochotnickým spolkem ŽUMPA.
V rámci komponovaného divadelního večera uvedeme úspěšné jednoaktovky Čtyři.. a Já jsem Herbert
Kdy? pátek 25. listopadu. 2016 od 19:00
Kde? Lidový dům Nučice

2. repríza naší bláznivé komedie Sicilská převodovka aneb kolosální úlet

Kdy? pátek 2. prosince 2016 od 19:00
Kde? Lidový dům Nučice

Stejně jako v loňském roce i letos potěšíme mezouňské seniory a sehrajeme jim jednoaktovku Já jsem Herbert

Kdy? pátek 9. prosince 2016 od 17:00
Kde? Mezouňská krčma, Mezouň 13

Úspěch na Národní přehlídce jednoaktovek v Holicích

Na základě nominace z pražské oblastní přehlídky Chudé divadlo jsme vyrazili na Národní přehlídku jednoaktových her v Holicích u Pardubic, která se konala 5. a 6. listopadu 2016. Naše hra Čtyři.. se odborné porotě velmi líbila a odvezli jsme si nejen cenu za inscenaci s přihlédnutím k dramaturgii ale Martin Kozák a Iveta Legátová také čestná uznání za herecké výkony. Velmi děkujeme odborné porotě a organizátorům přehlídky. Takový úspěch jsme skutečně nečekali.

DIVADELNÍ PŘEHLÍDKA NUČICKÝ KAHAN

3. ROČNÍK

KDE? V Lidovém domě Nučice.
KDY? V sobotu 15. října 2016.
Slavnostní zahájení v 9:39, program po celý den – několik ochotnických divadelních souborů, dílničky pro děti, divadelní improvizace, občerstvení.
TĚŠÍME SE NA VÁS!
Plakát ke stažení (jpg 871 kB).

Fotografie ze Zavíráku 2016

Na web byly přidány snímky ze sobotního 9. ročníku Mezouňského zavíráku, kde jsme sehráli novou pohádku O Čtyřlístku a Violce a několik jarmarečních písní. Viz rubrika Fotogalerie

Pohádka O ČTYŘLÍSTKU A VIOLCE

Zveme všechny příznivce divadla a hudby na 9. ročník hudební open-air beatové tancovačky Mezouňský zavírák 2016, kterou zahájíme s pohádkou O Čtyřlístku a Violce a několika jarmarečními písněmi. Viz plakát ke stažení.

5.8. budeme hrát v Horním Maršově

Všechny naše příznivce, jež se budou 5. srpna 2016 nacházet ve stínu nejvyšší hory ČR, zveme na komponovaný divadelní večer, který se uskuteční v domě DOTEK (Dům obnovy tradic, ekologie a kultury) v Horním Maršově. Začátek akce je od 19:00 a uvedeme hru R. Andersona Já jsem Herbert a hru A. T. Averčenka Čtyři…. Zde je plakát ke stažení.

PREMIÉRA PŘEDSTAVENÍ k 700. výročí narození Karla IV.

Ve čtvrtek 16. června 2016 jsme sehráli v rudenském Husově domě premiéru představení k 700. výročí narození Karla IV. s názvem O čem se zdálo Elišce? Více o hře zde: http://zumpa.webzdarma.cz/hry/eliska/index.htm.

Úspěch na divadelní přehlídce CHUDÉ DIVADLO

Naše představení Čtyři.. bylo 23. dubna 2016 ohodnoceno odbornou porotou jako nejlepší na přehlídce „Chudé divadlo“ v pražských Jinonicích… Tento úspěch se dá označit jako ten největší za 14 let našeho působení na divadelních prknech… Moc děkujeme Vám všem. Zde je diplom.

Fotografie ze sobotního ŽUMPA DNE

Na web byly přidány snímky ze sobotního Žumpa dne. Viz rubrika Fotogalerie

Čtyři… v Jinonicích – 23.4.2016

V sobotu 23. dubna 2016 budeme cca od 17:45 hrát v Jinonicích v rámci přehlídky Chudé divadlo hru Čtyři… od A.T.Averčenka. Více viz plakát

 

ŽUMPA DEN v Lidovém domě a derniéra představení VLEZTE DO MOJÍ POSTELE – 16.4.2016

Jiří Janovský ve hře Vlezte do mojí postele. V sobotu 16. dubna 2016 od 16:00 pořádáme v Lidovém domě v Nučicích akci ŽUMPA DEN. Sehrajeme pro Vás dvě premiéry, dvě reprízy a jednu derniéru. V roli hraběte Von Adlehorsta naposledy na nučických divadelních prknech Jiří Janovský. Vstupné dobrovolné. Viz plakát (jpg 446 kB).

Repríza SICILSKÉ PŘEVODOVKY – 13.12.2015

V neděli 13. prosince 2015 od 19 hodin sehrajeme reprízu hry SICILSKÁ PŘEVODOVKA ANEB KOLOSÁLNÍ ÚLET. Více o hře.
 

2. repríza představení ČTYŘI… – 11.12.2015

Hra ČTYŘI – premiéra v Nučicích. V pátek 11. prosince 2015 od 17 hodin sehrajeme v Mezouňské krčmě druhou reprízu naší hry ČTYŘI…
 

Repríza představení ČTYŘI… na Zbraslavi

Hra ČTYŘI – premiéra v Nučicích. V sobotu 28. listopadu 2015 od 13:00 sehrajeme v rámci přehlídky „Kaškova Zbraslav“ reprízu naší nové hry ČTYŘI… Přehlídka se koná v Divadle Jana Kašky. Více viz: odkaz

VLEZTE DO MOJÍ POSTELE v Radotíně

V neděli 8. listopadu 2015 od 17:30 sehrajeme v rámci přehlídky „Radotínská radost 2015“ reprízu hry VLEZTE DO MOJÍ POSTELE. Akce se koná v Kulturním domě U Koruny. Více viz plakát.

DIVADELNÍ PŘEHLÍDKA NUČICKÝ KAHAN 2. ROČNÍK

KDE? V Lidovém domě Nučice.
KDY? V sobotu 10. října 2015.
Slavnostní zahájení v 9:39, program po celý den – několik ochotnických divadelních souborů, dílničky pro děti, ukázka divadelní improvizace, občerstvení.
TĚŠÍME SE NA VÁS!
Plakát ke stažení.

ŽUMPA na Mezouňském zavíráku 5.9.2015

Letos se již po osmé uskuteční mezouňská open air beatová tancovačka s názvem Mezouňský zavírák. Divadelní spolek ŽUMPA bude tentokrát součástí kulturního programu. 5. září 2015 od 15:00 na hřišti v Mezouni se můžete se těšit na jarmareční písně a jednu veselou pohádku o loupežnících. Viz plakát.

Repríza představení JENE, JENÍČKU, JAK SE TI TO STALO 31.8.2015

V pondělí 31. srpna 2015 od 19 hodin v rudenském Husově domě uvedeme reprízu představení s názvem Jene, Jeníčku, jak se ti to stalo. Hru o několika obrazech ze života Mistra Jana Husa napsala Naďa Magulová. Viz plakát.

Josef Magula ve své poslední roli. S hlubokým zármutkem a bolestí v našich srdcích si dovolujeme oznámit, že 5. července 2015 náhle zemřel principál našeho divadelního spolku Josef Magula.


Poslední rozloučení se bude konat 13. července 2015 od 11:00 hodin v Husově domě v Rudné.
 

Fotografie z premiéry SICILSKÉ PŘEVODOVKY


Snímky z premiéry hry SICILSKÁ PŘEVODOVKA ANEB KOLOSÁLNÍ ÚLET naleznete ve fotogalerii pod tímto odkazem.

Na konci června vystoupíme v Husově domě v Rudné


V pondělí 29. června 2015 od 19 hodin sehrajeme v rudenském Husově domě několik obrazů ze života Mistra Jana Husa. Představení s názvem Jene, Jeníčku, jak se ti to stalo napsala Naďa Magulová. Viz plakát.

Na červen chystáme premiéru

V neděli 21. června 2015 od 19 hodin sehrajeme premiéru naší celovečerní gangsterské hry s „pokusy o zpěvy“. Místem činu bude Lidový dům v Nučicích. Výpalné dobrovolné. „Kdo nepřijde bude spát s rybami“. Viz plakát.

Jarmareční sobota v Nučicích

V sobotu 30. května 2015 sehrajeme cca od 13.55 jarmareční představení. Všichni jste srdečně zváni. Viz plakát.

Repríza pohádky KLEKÁNICE 29.3.2015

Příšerná Božena v podání Nadi Magulové. V neděli 29. března od 16 hodin jsme sehráli v Lidovém domě v Nučicích reprízu pohádky KLEKÁNICE. Viz plakát + fotografie.

Lednová pohádka – fotografie

Snímky z lednové pohádky O chytrém Vaškovi a hloupém Vencovi si můžete prohlédnout ve Fotogalerii.

Pohádka v Nučicích 10. ledna 2015

V sobotu 10. ledna 2015 sehrajeme v Nučicích v Lidovém domě 15. reprízu pohádky O chytrém Vaškovi a hloupém Vencovi. Začátek představení v 15:00. Více viz plakát.

Pohádka v Kyšicích 13. prosince

V sobotu 13. prosince 2014 plánujeme od 15:00 v Kyšicích sehrát reprízu pohádky O chytrém Vaškovi a hloupém Vencovi.